Haciz, Q7 derken kondisyon bitti!

Ekonomik sorunlar, Quaresma ve üç maçtır kazanamayan Beşiktaş'ta yönetim dün 7 futbolcunun iyi çalışmadıkları için özel kondisyoner tuttuğu iddiasıyla şok oldu. Aybaba'dan rapor istendi

Beşiktaş yönetimi dün ilginç bir bilgiyle sarsıldı. Önceki gün İcra Kurulu'nda son üç maçını kaybeden Beşiktaş futbol takımındaki düşüşün nedenleri sorgulanırken bir yönetici siyah-beyazlı kulübü sarsan bir bilgiyi yönetimle paylaştı. İddiaya göre bu yönetici toplantıda, 7 futbolcunun bir süredir kondisyon antrenmanlarını yetersiz gördüğü için Beşiktaş'ın eski kondisyoneri Stefano Moreno ve eski Beşiktaşlı futbolcu Bobo'nun bir yakınını ücret karşılığı özel olarak tutup kondisyon çalışmaları yaptığını söyledi. Bu açıklama toplantıdaki Beşiktaş yönetimine bomba gibi düştü. Teknik direktör Samet Aybaba ve ekibinin yetersiz idman yaptırdığı sonucunu çıkaran bu bilgi yönetimde "Skandal bu" yorumlarına neden oldu.

İSİMLERİ YÖNETİM DE BULUYOR
Yönetim konunun acilen araştırılmasını ve rapor hazırlanması istedi. Ekstra antrenman yapmak için kondisyoner tutan yedi futbolcunun isimlerinin yönetimce bilindiği öğrenildi. Bu durumun başkan Fikret Orman ile teknik direktör Samet Aybaba'nın görüşmesinde Aybaba'ya sorulduğu iddia ediliyor.

MORENO İLE DIŞARIDA ÇALIŞIYORLAR
Beşiktaş'a Nevio Scala'nın yardımcısı olarak gelen daha sonra Fenerbahçe'de Oğuz Çetin'le çalışan Stefano Moreno, Mustafa Denizli döneminde yine Beşiktaş'ta çalıştı. Kartal'da futbolcularla arası çok iyi olan Moreno, sezon öncesi isimleri geçen Mustafa Denizli ve Eriksson ile anlaşılması halinde kulübe gelecekti. Göreve Samet Aybaba gelince Moreno transferi yattı. 7 futbolcunun sezon başladıktan sonra idmanlardaki çalışma temposundan memnun kalmadığı, Moreno ve Bobo'nun kondisyoner olan bir yakınıyla tesisler dışında çalıştığı iddia ediliyor.

2.YARI OYUNDAN DÜŞÜYOR
Kondisyon problemi gün yüzüne çıkan Beşiktaş'ta kaybedilen 3 maça bakıldığında, pozisyona girmekte zorlanan, ikinci yarılarda sıkça kalesinde gol gören bir takım gözleniyor.
Gaziantep maçı 2-3: Son dakika golüyle kaybedilen maçta rakibin soldan gelen 11 ortasını engelleyemeyen Beşiktaş, 1-0 ve 2-1 önde olmasına rağmen son 15 dakikada yediği gollerle 3-2 yenildi.
Sivasspor maçı 0-1: 50 metreden topla koşan Aatif'e yetişemeyen Beşiktaşlı oyuncular 61. dakikadaki golü engelleyemedi. Sadece iki şutu kaleyi bulan Beşiktaş'ın şutlarının %15'inde isabetliydi.
F.Bahçe 0-3: Derbide de formsuzlukları gözlenen Beşiktaşlı isimlerden Almeida 17 kez top kaybederken, sadece bir gol pozisyonuna girebildi.
TANER KARAMAN


BİZE ULAŞIN