Eşik atlama zamanı

Milli Takım'ın patronu Avcı, Romanya ve Macaristan maçlarını bir arada düşündüklerini söyledi, "Liderlik hedefimizde değişen birşey yok" dedi

Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde Cuma günü Romanya ile oynanacak maç öncesi basının karşısına çıktı. Çalışmalarını BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde sürdüren millilerin hocası Avcı, Romanya'nın 6 puanla grup lideri olduğunu belirterek, "Özellikle son dönemde çıkış yapan ve bizim gibi genç bir jenerasyonla beraber toparlanan bir takım. 9 oyuncusu Steaua Bükreş'te, diğer oyuncuları Avrupa'da oynuyor. Savunması çok iyi bir takım. Zor bir maç bizi bekliyor" dedi.

Hedefimizde şaşma yok
Romanya ve Salı günkü Macaristan maçını birlikte düşündüklerini dile getiren Avcı, "2014 Dünya Kupası yolunda ekim ayını 'eşik atlama ayı' olarak görüyoruz. Daha önce 'Gruptan lider çıkmayı hedefliyoruz' dedim. 1996'dan itibaren play-off oynayarak gittik, artık eşik atlamamız gerektiğini düşünüyorum. İki maça en iyi şekilde hazırlanıp, sonra fikstürün durumuna bakacağız. Hedefimizde şaşma yok, aynı hedefe devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Onur'u çağırmadım çünkü
Milli Takım'a Trabzonspor'dan oyuncu almaması hakkında yapılan eleştiriler için Avcı, "Onur Kıvrak, genç milli takımlardan oyuncum. Mert ve Cenk'in millilik sayıları aynı, oynama süreleri aynı. Onur 9 maçtır bizimle değil. Cenk ile Mert, 7 maçtır beraberler. Onur da bu takımın parçası, performansı böyle sürdürdüğü müddetçe bizimle birlikte olacaktır" diye konuştu. Türkiye'de 5 bin 600 profesyonel futbolcunun olduğunu hatırlatan Avcı, "Milli Takım'a ancak 24-25 futbolcu alabiliyoruz. Kadroları yaparken kimin hangi takımda oynadığının farkında bile değilim. Sadece böyle bir şeyle karşılaşınca istatistik çıkardım. Mayıs ayında 10 değişik kulüpten çağırdığım oyuncuların 6'sı F.Bahçe ve G.Saray'a transfer oldu. Bu benim suçum değil. Eleştirilere katılmıyorum, kararımın arkasındayım" dedi.

BİZE ULAŞIN