Yere hiç inmeyecek!

İstanbul'dan sarı-lacivertli taraftarların omuzlarında Brezilya'ya yolcu edilecek olan Alex, ülkesinde de Coritibalı taraftarlarca karşılanıp omuzlara alınacak

F.bahçe taraftarı yarın Alex'i yolcu etmek için, Coritiba taraftarları ise Brezilyalı yıldızı karşılamak için hummalı bir organizasyon içinde. F.Bahçe taraftarı yarın Alex'i, Sabiha Gökçen Havalimanına kadar konvoy eşliğinde takip edip, efsane kaptanını omuzlarda yolcu edecek. Saat 21.00'de kalkacak özel uçak 14 saatlik bir yolculuk sonunda Brezilya'ya vardığında bu kez De Souza ailesini havalimanında Coritiba taraftarı karşılaşayacak. Lacivert-beyazlılar karşılama programı için Facebook'ta sayfa oluşturdu. Alex'in kardeşi Taxinha, Globo'ya yaptığı açıklamada, "Alex kafasına koyduğunu yapar. Geçen yıl Coritiba'ya gelmeye karar vermişti. Yaz tatilinde de kulüple görüşmüştü. Şimdi serbest bir oyuncu olarak Coritiba ile anlaşmaya geliyor" ifadelerini kullandı.

VEDA ZİYARETLERİ
İstanbul'dan yarın ayrılacak olan Alex'in veda turları sürüyor... Brezilyalı dün, "Bir Alex değil" efsanesini yaratan 2008 yılından bu yana sponsoru olan Puma'yı ziyaret etti. Büyük ilgiyle karşılanan Alex bol bol hatıra fotoğrafı çektirip imza dağıttı.

Alex bir yandan ziyaretlere giderken bir yandan da evinde kendisine vedaya gelenleri kabul ediyor... F.Bahçe kulübünden bu sezon ayrılan tercüman Umut Köse, twitter hesabından bu fotoğrafı paylaşıp (sonra sildi) "Brezilya'da görüşmek üzere büyük kaptan" yazdı. Veda ziyaretinde eski tercümanlardan Mahmut Söken ile Fenerbahçe Kulübü'nde Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak görev yapan Övgü Doğan yer aldı.

Topal'dan şiirli destek
F.Bahçe'nin milli futbolcusu Mehmet Topal'ın eşi Selda Topal, yayınlamaya hazırlandığı 3. şiir kitabının tüm gelirlerini Otizmli Çocuklar Vakfı ve Türk Böbrek Vakfı'na bağışlayacak.

Yobo Bursa'da zor
F.Bahçe'ye Yobo'dan kötü haber. Sol dizinde ödem, ön çapraz bağlarında ise gerilme olduğu bilidirilen Nijeryalı futbolcunun 2-3 hafta oynayamayacağı açıklandı. Bu arada 3 günlük izin bugün bitti. Bursa hazırlıkları başladı.

BİZE ULAŞIN