Ferrari çarptı!

Beşiktaş'a ağır fatura... CAS, siyah-beyazlı ekibin eski oyuncusu Matteo Ferrari'ye 7.8 milyon Euro ödemesine karar verdi

Ekonomik açıdan zor günler yaşayan Beşiktaş'a, Matteo Ferrari davasından korkulan haber geldi. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Beşiktaş'ın İtalyan oyuncuya 7 milyon 800 bin Euro tazminat ödemesine karar verdi. Siyah-beyazlıların 2009-2010 sezonu öncesi İtalya'nın Genoa takımından 4.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı transfer ettiği Ferrari, 2011 yılının Şubat ayında oynanan ve hem kırmızı kart gördüğü hem de penaltıya sebep olduğu Fenerbahçe derbisinin ardından eleştiri oklarının hedefi olmuş ve sezon sonunda da A2 takımına gönderilmişti.

PARA 1 AY İÇİNDE ÖDENECEK
Sözleşmesini tek taraflı feshederek CAS'ın yolunu tutan İtalyan oyuncu, 2 yıllık hukuk sürecinin ardından siyah-beyazlı kulüpten 7.8 milyon Euro tazminat kazandı. Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuyla ilgili olarak "Ferrari'ye 7.8 milyon Euro ödeme yapacağız. CAS'tan resmi yazının gelmesini bekliyoruz. Resmi yazı geldikten 30 gün içerisinde bu ödemeyi yapmak zorundayız. Artık bu kararın başka bir itiraz mercii kalmadı. Bu bedeli Ferrari'ye ödemek zorundayız" dedi.

BİZE ULAŞIN