Beşiktaş-Ofspor eşleşmesine ne dediler?

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 3. tur kura çekimi sonunda Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Ofspor ile eşleşen Beşiktaş'ın sportif direktörü Semih Usta, rakiplerini ciddiye aldıklarını söyledi.

Olimpiyatevi'nde yapılan kura çekiminin ardından Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Usta, rakibin kategorisi veya ligdeki konumuyla ilgilenmediklerini belirterek, ''Biz bütün müsabakalara aynı saygıyla, aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Kupada bir Bölgesel Amatör Lig temsilcisinden sonra 2. Lig temsilcisiyle mücadele edeceğiz'' dedi.

Teknik heyetlerinin sezon öncesinde böyle mücadeleler yapabileceklerini düşünerek planlamalarını yaptığını anlatan Semih Usta, ''Bu kategorilerdeki takımlarla ve bu tip sahalarda hazırlıklarımızı yaptık. Ofspor ile bu şekilde mücadele olacak. İstanbul'da çok sayıda Oflu'yu misafir edeceğimizi düşünüyoruz. Keyifli, güzel bir müsabaka olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Semih Usta, geçen sezon kupaya erken veda ettiklerini hatırlatarak, ''Sahada olan her futbolcunun karşısındaki futbolcuya göstermek zorunda olduğu bir saygı var. Bu sefer biz bütün müsabakalara çok daha farklı bir ciddiyetle hazırlanıyoruz. Ofspor'a da aynı ciddiyetle hazırlanıp, turu geçeceğimizi düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral da Türkiye Kupası'nın yeni statüsü sayesinde Beşiktaş ile oynama fırsatı bulduklarını vurgulayarak, ''Bu yerinde uygulamanın en güzel örneklerinden biri Beşiktaş-Ofspor eşleşmesi oldu. İstanbul'daki bütün taraftarlarımızın maçta olacaklarını inanıyoruz. Bütün Oflular, Ofspor gibi çok ciddi bir takımları olduğunu görme fırsatı bulacaklar. Hayırlısı olsun'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN