F.Bahçe ve A.Madrid, FIFA'ya gidiyor

Real Madrid'in Marcelo'nun Brezilya Milli Takımı'ndan sakat dönmesi üzerien FIFA'ya yaptığı başvuru Fenerbahçe ve Atletico Madrid'i harekete geçirdi.

FIFA, Marcelo'nın 3 ay sahalardan uzak kalması nedeniyle Real Madrid'e Kulüp Koruma Programı çerçevesinde sakatlık süresince Brezilyalı'nın maaşını ödeme kararı aldığını bildirdi. Real Madrid'in bu girişimi üzerine Arda Turan ve Raul Meireles için de FIFA'ya başvurma kararı alındı.

Sporx'in haberine göre; Fenerbahçe, Portekiz Milli Takım kampında sakatlanan Raul Meireles'in yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle girişimlerini hızlandırdı. Atletico Madrid de ezeli rakibinin hamlesi üzerine A Milli Takım kampında sakatlanan Arda Turan için raporlarını hazırladı.

Real Madrid'in başvurusunu kabul eden FIFA'nın Fenerbahçe ve Atletico Madrid'e de olumlu cevap vermesi beklenirken; kararların en kısa zamanda açıklanması bekleniyor.

HANGİ ŞARTLARDA ÖDEME YAPILIYOR?
FIFA'nın milli takımlarda sakatlanan futbolcular nedeniyle zarar gören kulüplerin mağduriyetini azaltmak adına Kulüp Koruma Programı adında bir programı belirlemişti. 60 milyon euroluk bir bütçeye sahip olduğu belirtilen program kapsamında günlük en fazla 20 bin euroluk bir ödeme yapılabiliyor.

Milli takımlarda oluşan sakatlıklar nedeniyle FIFA tarafından kulüplere ödenecek rakam, oyuncunun kulüpten kazandığı paraya göre değişecek. Kulüp Koruma Programı'na göre, FIFA sadece 28 gün ve daha uzun süreli sakatlıklar için kulüplere ödeme yapacak.

BİZE ULAŞIN