Beşiktaş böyle istedi!

Ferrari, bundan 5 ay önce yönetimle 4.2 milyon Euro'ya anlaştıklarını ancak ödemeyi peşin talep edince olumsuz yanıt aldıklarını söyledi

CAS'ın Beşiktaş'ı Matteo Ferrari'ye 7.8 milyon Euro ödemeye mahkum etmesinin yankıları sürüyor. Hali hazırda mali sorunlarla boğuşan yönetim, bu cezayla biraz daha zor duruma düşerken, Ferrari'den konu hakkında açıklama geldi. İtalyan yıldız, avukatlarının bundan yaklaşık 5 ay önce siyah-beyazlı yönetimle pazarlık masasına oturduğunu hatırlatarak, çözümsüzlüğün kaynağının Beşiktaş olduğunu söyledi. Tecrübeli futbolcu, "Avukatlarımla, Beşiktaş yönetimi arasında 4.2 milyon Euro'ya anlaşmaya varılmıştı. Ancak ödemelerin yapılış şekli konusunda sorun yaşandı. Biz parayı peşin talep ettik, karşı taraf ise taksit fomülünü şart koştu. Böyle olunca da görüşmeler olumsuz sonuçlandı. O zaman şartlarımız kabul edilmiş olsaydı, Beşiktaş 7.8 milyon Euro yerine 4.2 milyon Euro ödeyecekti" dedi. Bu arada Del Bosque, Tigana ve Schuster'e ödenen tazminatlar, Aktif Reklam'a kaybedilen dava ve Ferrari'ye ödenecek olan meblağ ile birlikte Beşiktaş'ın kasasından uçup giden paranın miktarı 30 milyon Euro civarına ulaştı.

Kredi arıyorlar
Beşiktaş'ta Ferrari'ye ödenecek 7.8 milyon Euro'nun bulunması için girişimler başladı. Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman'ın bu sorunu banka kredisi alarak çözmeyi planladığı öğrenildi. Orman, Ferrari'nin avukatlarıyla yapılan görüşme için "Eğer 4.2 milyon Euro'yu ödeseydik, 'Dava kazanılacaktı, bu kadar parayı neden verdiniz?' diye tepkiler olacaktı" ifadelerini kullanmış ve haklarını bir üst mahkemede arayacaklarını söylemişti.


BİZE ULAŞIN