Şike kararını görmediniz mi?

Tahkim'in Bursaspor'un cezasını Savcılık soruşturması üzerine kaldırmasını anlayamadığını söyleyen PFDK eski üyesi Alp, "O zaman mahkemenin şike kararını niçin dikkate almadılar" dedi

Bursaspor'un Gaziantep maçında bir taraftarın bıçakla tribüne girmesi ve çıkan kavgada birisinin yaralanması sonrası Profesyonel Disiplin Kurulu, yeşil-beyazlı kulübe iki maç seyircisiz oynama cezası vermişti. Tahkim Kurulu'na itirazda bulunan Bursaspor avukatları, Cumhuriyet Savcılığı'nın olay ve şüpheliler hakkında 6222 sayılı yasaya muhalefetten başlatılan soruşturma dosyasını Tahkim'e sundu. Raporlara göre sarhoş olan bıçaklı şahsın, diğer taraftarlar tarafından yakalanması için çaba harcandığı, şahsın yakalanıp kimlik tespitinin yapıldığına dikkat çekildi. Bu durumu dikkate alan Tahkim Kurulu iki maçlık kapatma cezasını kaldırdı.

'PFDK doğruyu yapmış'
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız PFDK eski üyesi Yusuf Reha Alp ise Tahkim Kurulu'nun cezayı kaldırmasını anlayamadığını söyledi. Alp, Disiplin Talimatları gereğince statta güvenliği sağlamanın ev sahibi kulübün yükümlülüğü olduğunu söyleyerek, "Biri stada bıçakla girdiyse bu kulüp güvenliğinin görevini ihmal ettiğini gösterir. PFDK'nın kararı talimatların gereğidir ve doğrudur. Tahkim Kurulu, sportif yargı dışında bir adli süreci bir mahkeme kararını dikkate alacaksa 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'Futbolda Şike Davası'nın kararına baksın. O kararı görmediler mi acaba?" diyerek kararla ilgili tepkisini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN