Ne ölüm ne de kader maçı!

"Bu maç bizim için ne ölüm ne de kader maçı' diyen Terim: "Bizim bir oyun anlayışımız var. Sistemden taviz vermeyeceğiz. Daha fazla hücum oynamalıyız."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Cluj karşısında kazanmak için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını söyledi. Terim dün düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu: "Futbol adına güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Her takımın birbirine yakın olması, aradaki büyük uçurumları ortadan kaldırdı. Dolayısyla karşılaşmalar da artık her türlü sonuca açık."

"SİSTEMDE BİR ARIZA YOK!"
"Bu karşılaşma bizim adımıza ne ölüm-kalım ne de kader maçıdır. Böyle bir durum bizim için söz konusu değil. Bizim belirlediğimiz bir oyun anlayışımız var. Özünde bu oyun felsefesinden taviz vermeyeceğiz"
diyen Terim, "Savunmadaki sorunu nasıl çözeceksiniz?" sorusuna, "Takım gol yiyorsa bunun analiz edilmesi gerekiyor. Bizim problemimiz bir arada fazla çalışamamaktan kaynaklanıyor. Sistemde bir arıza yok. Bazı dişlilerde arızalar olabilir. O zaman başka oyuncularla devam ederiz. Daha fazla hücum oynamalıyız" yanıtını verdi.

"BEN HAYATIM BOYUNCA BAŞKANA BAĞLI ÇALIŞTIM"
Fatih Terim, Galatasaray'ın profesyonel kadrolarındaki değişim için "Ben bütün kariyerim boyunca başkana bağlı olarak çalıştım. Benim mukavelemde hep böyle yazdı. Bende bir gerginlik yok. Herhangi bir şey söyleme gereği duymuyorum. Başkan beni arayarak durumu bildirme nezaketini gösterdi. Benim bunlarla uğraşacak vaktim de yok, zamanım da yok. Bana bu durum tebliğ edilmedi" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN