Kafan nerede Eboue!

Başarısız sonuçlar alan Galatasaray'da Fatih Terim'in görüşme odasına çağırdığı ilk isim Emmanuel Eboue oldu. İmparator, Fildişi Sahilli oyuncuya isteksiz oyununun nedenlerini sordu

Galatasaray'da Fatih Terim ve ekibi, kötü gidişe son vermek için futbolcularla tek tek toplantı yapmaya başladı. İmparator'un odasını ilk ziyaret eden isim ise önceki gün Eboue oldu. Geçen sezon başı geldiği Galatasaray'da sağ beki Sabri'den devralan ve sezon boyunca oynadığı istikrarlı futbolla şampiyonluğa katkıda bulunan Fildişi Sahilli oyuncunun bu sezon dibe vuran performansı Terim'in odasında masaya yatırıldı. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörünün öğrencisine ilk olarak "Kafan nerede?" diye sorduğu ve "Sahada yoksun. Bir sakatlığın yok. Senden beklentimiz büyük ama inanılmaz düşüştesin. Bir sorunun varsa önce bizimle paylaş" dediği öğrenildi.

İki maçta da kenara geldi
Eboue'nin kendisine geldiği ilk günden bu yana çok yakın davranan hocasına "Formsuz olduğumu kabul ediyorum. Fakat takım olarak iyi durumda değiliz. Bu benim oyunumu da etkiliyor. Hep beraber bu sıkıntıyı aşacağız" cevabını verdiği öğrenildi. Fatih Terim, kötü performansı nedeniyle Emmanuel Eboue'yi geçen hafta Gençlerbirliği deplasmanında 57. dakikada, Cluj maçında ise 68. dakikada kenara almıştı.

BİZE ULAŞIN