Kuş uçmadı

Fenerbahçe kafilesi Rum taraftarlarla karşılaşmaması için stada farklı bir yoldan getirilirken, şehir içinde de kontrol noktaları kuruldu. Bileti olmayanlar stada yaklaştırılmadı

AEL Limassol- Fenerbahçe maçı öncesinde şehirde birçok bölgede önlem alan güvenlik güçleri, stat çevresinde de iki bölümde güvenlik çemberi oluşturdu. Limassol taraftarları da kontrol noktalarından tek tek arandı. Gazetecilerin bile fotoğraf makineleri kontrol edildi. Bileti olmayanlar stada yaklaştırılmadı.

SİYASİ SLOGAN ATMAYIN
AEL Limassol taraftarlarına stada girişlerinde siyasi slogan atmamaları yönünde uyarı bulunan bildiri dağıtıldı. Maçın başlamasına yaklaşık 1 saat kala, bir taraftar Yunan bayrağı açmak istedi. Ancak bu teşebbüs güvenlik ve AEL taraftarlarınca engellendi. Fenerbahçe kafilesi, kaldığı otelden GSP Stadı'na güvenlik nedeniyle daha önce bildirilen güzergahtan getirilmedi. Havalimanından otele gelirken, otelin yanında bulunan Apoel takımının taraftarlarının toplandığı kulüp binasının önünden geçen sarı lacivertlileri taşıyan otobüs, maç için stada gelirken farklı bir yoldan geldi.


24 otobüsle geldiler
Lefkoşa'nın KKTC tarafında toplanan 1.140 Kıbrıslı Türk taraftar, 24 otobüse binerek Metehan Sınır Kapısı'na geldi. Rum güvenlik güçleri burada tek tek kimlik kontrolü yaptı. 1.5 saat süren bu kontrolden sonra taraftarlar 6 otobüsten oluşan gruplar halinde ve eskortlar eşliğinde sınırı geçip, GSP Stadı'na getirildi.

Renklerin dostluğu
Limassol karşısında Fenerbahçe'yi destekleyenler arasında Galatasaray ve Beşiktaşlı taraftarlar da bulunuyordu. Üstlerindeki siyah-beyaz ve sarı-kırmızı formalarla Fenerbahçeliler ile birlikte karşılaşmanın oynanacağı GSP Stadı'na gelen Galatasaray ve Beşiktaşlılar ezeli rakiplerini destek verdiler.


BİZE ULAŞIN