İzmir'in kralı Kaf-Kaf

Karşıyaka, İzmir derbisini Hamza'nın kendi kalesine attığı iki golle kazandı. Olaylar ve bayrak krizi maça damgasını vurdu

PTT Birinci Lig'de haftanın en önemli karşılaşmasında Karşıyaka ile Göztepe kozlarını paylaşırken, beklentilerin aksine futbol kaltesinin vasatı aşmadığı İzmir derbisinin galibi Kaf-Kaf oldu: 2-0. Derbinin ev sahibi, Onur'un bireysel becerileri ile 9'uncu dakikada geliştirdiği atakta Hamza Gezmiş'in meşin yuvarlağı kendi ağlarına yuvarlaması üzerine skor avantajını yakaladı: 1-0. Kaf-Kaf'ın golü sonrası rakip sahada baskı kurmaya çalışan Göztepe'ye sert esen rüzgar organize atak geliştirme şansı tanımazken, mücadelenin sonucu yine dramatik bir golle tayin edildi. Hamza Gezmiş, 90'ıncı dakikada yine kendi ağlarını havalandırdı. 2-0 kazanan Karşıyaka, 17 puana yükselerek üçüncü sıraya çıktı. Göztepe ise 5 puanla 17'nci sırada kaldı.

Kavga yine gölge düşürdü!
Maç öncesi iki takım taraftarları kavga çıkardı. Bazı taraftarlar yaralanırken, polis olayları zor yatıştırdı. Maçtan sonra ise Karşıyakalı futbolcuların sahaya bayrak dikmesi üzerine Göztepeli taraftarlar koltukları kırıp sahaya attı. Futbolculara saldırmak isteyen taraftarları polis güçlükle engelledi.

BİZE ULAŞIN