Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu

Şike soruşturmasını yürüten ve şimdi Küçükçekmece Başsavcıvekili olan Mehmet Berk, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu. Kadıköy Adliyesi'nde mağdur sıfatıyla ifade veren Berk, kendisine "hakaret ettiği iddiasıyla Yıldırım'dan şikayetçi oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, Fenerbahçe Divan Kurulu'nda ve bir televizyon programında 'futbolda şike' soruşturmasını yürüten savcılar aleyhinde konuştuğu iddiasıyla Kadıköy Başsavcılığı'nca soruşturma açılmıştı. Soruşturma kapsamında 16 Ekim'de Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ümit Hulusi Koçal'a "şüpheli sıfatıyla ifade veren Aziz Yıldırım, suçlamaları kabul etmemiş, kulübü ile kendi şahsı hakkında haksız muamele yapıldığını belirtmişti.

Yıldırım'ın ifadesini alan savcılık, geçtiğimiz günlerde de Şike soruşturmasını yürüten ve şimdi Küçükçekmece Başsavcıvekili olarak görev yapan Mehmet Berk'i "mağdur sıfatıyla ifadeye çağırdı. Kadıköy Adliyesi'ne giderek ifade veren Berk'in Yıldırım'dan söyledikleri nedeniyle şikayetçi olduğu ve Yıldırım hakkında dava açılmasını talep ettiği belirtildi.

Yıldırım, Fenerbahçe Divan Kurulu'nda ve bir televizyon programında yaptığı konuşmasında şunları söylemişti:

"3 Temmuz zihniyeti bir plan dahilinde hareket eden örgütlü bir zihniyettir. Kaldı ki, bizim silahlı suç örgütü olmadığımızı en iyi bilenler, bu kararları alan ve aldırtanlardır. Bizimle her fırsatta görüşen, yemek yiyen, top oynayan, bizlerin imzalarıyla Fenerbahçe Kongre Üyesi olanlardır. Zaten bu süreçte bize en acı veren, en ağrımıza giden, arkadaşımız, dostumuz olarak yanımızda yer alan, bizleri açılışlara davet eden, birlikte Fenerbahçe maçlarını seyrettiğimiz bu kişilerin, hem de bu insani ilişkilerimiz sırasında bizleri dinliyor ve takip ediyor olmalarıdır. Ve daha da ötesi bu kişilerin bizlere şikeden ve ahlaktan bahsedebilmeleridir. Ben bunlara kısaca ahlaksız diyorum."

BİZE ULAŞIN