Cüneyt Çakır'a fahri doktora payesi verildi

Burdur'da bulunan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), bugün gerçekleştirdiği 2012 - 2013 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde, Elit Kategori'de yer alan FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır'a fahri doktora payesi takdim etti.

2012 - 2013 Akademik Yılı MAKÜ Konferans Salonu'nda verilen ilk dersle başladı. Yoğun katılımın olduğu açılış, TRT Sipsi Sanatçısı Burdurlu Ferhat Erdem ve ekibinin sunduğu yöreye ait türkülerle başladı. Açılış töreninde FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'a fahri doktora unvanı verildi. Tören esnasında Cüneyt Çakır'ın maç görüntüleri de izletildi. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Çakır'a biniş giydirip Fahri Doktora belgesini verdi.

Fahri doktora payesi töreninde Rektör Mustafa Saatcı'ya ve üniversite senatosuna teşekkür eden Çakır, duygularını anlatırken, "Şu an o kadar heyecanlıyım ki düşünüyorum herhalde dünya kupası finalini yönetsem ancak bu kadar heyecanlanırdım." şeklinde konuştu.

Dünya hakemi olmanın büyük fedakarlıklar gerektirdiğini anlatan Çakır, "Dışarıdan baktığınızda 90 dakika sahada maç yönetenler olarak görünebiliriz ama biz hakemliği bir aşk olarak görüyoruz. İşinizden evinizden fedakarlık yaparak geliyorsunuz bu noktaya. Geçen bir hesap yaptım. Bir yılın 156 gününü evden uzakta geçirmişim. Gidene kolaydır her zaman. Sevgili eşime çok teşekkür ediyorum bana verdiği destekten dolayı." şeklinde konuştu.

Törenin ardından MAKÜ Meslek Yüksekokulu sahasında dostluk maçı yapıldı. Hakemliğini Cüneyt Çakır'ın yaptığı dostluk maçında Vali Yılmaz, Burdur İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Başsavcı Ali Nevzat Açıkgöz, MAKÜ Rektörü Mustafa Saatcı forma giydi.

Maçın ikinci yarsında Rektör Saatcı hakem olurken Cüneyt Çakır ise oyuncu olarak maça devam etti. Dostluk maçı protokolün yer aldığı takım MAKÜ öğretim üyelerinden oluşan takıma 2-1 mağlup oldu.

BİZE ULAŞIN