Milliler 500. sınavda

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynanacak ve saat 21.00'de başlayacak özel karşılaşmayı, Almanya Futbol Federasyonu'ndan Felix Brych yönetecek. Mark Borsch ve Stefan Lupp'un yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Marco Fritz.

Türkiye ile Danimarka arasında oynanacak karşılaşma ATV'den naklen yayınlanacak. Maç aynı zamanda internet üzerinden Sabah.com.tr'den de canlı olarak izlenebilecek.

Türkiye, Danimarka'yı zor yeniyor
Türkiye ile Danimarka arasında yarın İstanbul'da yapılacak ve ay-yıldızlı ekibin 89 yıllık tarihindeki 500. karşılaşma olarak tarihi geçecek maçla birlikte iki ülke (A) milli futbol takımları 9. kez karşı karşıya gelecek.

Türkiye ile Danimarka milli takımları arasında geride kalan 5'i özel, 3'ü resmi toplam 8 maçtan sadece 1'ini Türkiye kazandı. Milliler, 1992'de Ankara'daki özel maçı 2-1 kazandıktan sonra rakibini son 4 maçta yenemedi. Danimarka ise Türkiye'yi 3 kez mağlup etti. Taraflar arasındaki 4 maç da berabere sonuçlandı.

Türk Milli Takımı'nın 6 golüne, ''Vikingler'' 10 golle yanıt verdi. Taraflar arasındaki son maç 2005 yılında oynandı. İstanbul İnönü Stadı'nda 3 Eylül 2005 tarihinde yapılan 2006 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçı 2-2 bitti.

TÜRKİYE: Onur Kıvrak, Gökhan Gönül, Bekir İrtegün, Semih Kaya, Hasan Ali Kaldırım, Arda Turan, Mehmet Topal, Nuri Şahin, Caner Erkin, Mevlüt Erdinç, Burak Yılmaz

DANİMARKA
: Stephan Andersen, Daniel Wass, Kevin Conboy, Kris Stadsgaard, Simon Kjaer, Casper Sloth, Nicolai Stokholm, Christian D. Eriksen, Nicklas Bendtner, Michael Krohn-Dehli, Kasper Lorentzen

BİZE ULAŞIN