"Fenerbahçe daha güzel günler görecek"

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın Nijeryalı savunma oyuncusu Joseph Yobo, önemli oyuncuların sakatlıklarının ardından yeniden takıma dönmesiyle iyi bir performans yakaladıklarını ifade ederek, ''Fenerbahçe, çok daha güzel ve başarılı günler görecektir'' dedi.

Buyaka Alışveriş Merkezi'nde Fenercell'in düzenlediği etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yobo, kendisinin de sakatlığının ardından takıma döndüğünü ve son iki maçta forma giydiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

''İyi duruma geliyorum. Yüzde 100 hazır değilim ancak toparlıyorum, daha da iyi olacağım. Geçmiş dönemde kilit oyuncuların aynı anda sakatlık yaşaması bir anda takımın genel gidişatını da doğrudan etkiledi. Ancak onların da dönmesiyle birlikte takım tekrar eski durumuna döndü ve performansını yakaladı. Umarım bütün herkesin sağlıklı olduğu ortamda Fenerbahçe çok daha güzel ve başarılı günler görecektir.''

Her takımın inişler ve çıkışlar yaşayabileceğini anlatan Yobo, bu dönemlerin skorlara olumlu veya olumsuz yansıdığını belirterek, ''Son oynadığımız maçlarda çok iyi bir performans yakaladık, hem futbol, hem skor olarak. Tabii ki bundan mutluyuz. Tek amacımız var, bu olumlu neticeleri, galibiyetleri önümüzdeki maçtan itibaren diğer maçlara yansıtarak çıkışımızı sürdürmek'' diye konuştu.

-Eskişehirspor maçı-

Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında deplasmanda Eskişehirspor ile yapacakları maçı da değerlendiren Yobo, zorlu bir mücadelenin kendilerini beklediğini ifade etti.

Tek amaçlarının galibiyet olduğunu vurgulayan Nijeryalı futbolcu, şöyle konuştu:

''Eskişehirspor çok güçlü bir takım. Sert bir takım. Bizi hakikaten zorlu bir maç bekliyor, bunun bilincindeyiz. Ancak futbolda her şey olabilir. Ne kadar da güçlü bir takım olsa da, biz son haftalarda yakaladığımız öz güveni, iyi futbolu Eskişehirspor maçıyla birlikte sürdürmek istiyoruz. Takım olarak tek amacımız galibiyetle dönmek. Bunun için de ne gerekiyorsa futbolcular olarak yapmaya hazırız.''

-''Marsilya maçında en büyük artımız son haftalardaki öz güvenimiz''

UEFA Avrupa Ligi'nde 22 Kasım Perşembe günü deplasmanda Olympique Marsilya ile yapacakları maçla ilgili olarak değerlendirme yapan Fenerbahçeli futbolcu, Fransa temsilcisinin kendilerine sıkıntı oluşturabilecek güçlü bir takım olduğunu kaydetti.

UEFA Avrupa Ligi'nde (C) Grubu'nda lider olduklarını hatırlatan Yobo, bu liderliği sürdürmek istediklerini belirtti ve şunları söyledi:

''Olympique Marsilya maçı gerçekten zor bir maç. Ancak biz bütün öz güvenimizle oraya gideceğiz. Grupta lideriz. İyi oynuyoruz Avrupa Ligi'nde. Tabii ki karşımızda zorlu bir takım olacak. Gerçekten büyük bir takım. Bize sıkıntı yaratabilecek bir takım. Ancak, grupta oynadığımız maçlarla biz de onlara sıkıntı yaratabileceğimizi çok rahatlıkla gösterdik. Ortada olan bir maç. İki büyük takımın, kulübün karşılaşması olacak. Bizim en büyük artımız kendimize olan son haftalarda yakaladığımız öz güven. Bununla birlikte Marsilya maçından iyi bir neticeyle dönmek istiyor.''

-Taraftarlarla bütünleşmeleri-

Yobo, 5 maçlık cezanın ardından lig maçlarında tribünlerde artık bütün taraftarların yer aldığının hatırlatılması üzerine ise sahada mücadele ederken limitlerini zorlamaları için taraftar desteğine büyük ihtiyaç duyduklarını ifade etti ve şöyle konuştu:

''Cezalı dönemde kadın ve çocuk taraftarlarla birlikte oynadık. Onlar ellerinden gelenin fazlasını yaptılar destek anlamında. Ancak tabii ki bu değişik bir durum. Geçen sezon bunu ben tecrübe etmiştim. Yeni gelen yabancılar için farklı bir durumdu. Alışık olmadıkları bir şey. Cezanın bitmesiyle beraber bütün taraftarlar stada geldiler. Erkek, kadın, çocuk, gerçek atmosfer o. Biz gerçekten onları çok özlemiştik. Bizim onlara gerçekten ihtiyacımız var. Saha içinde limitlerinizi zorlamanız, üst sınıra çıkmanız için o desteğe mutlaka ihtiyacınız oluyor. Bunu da gerçek taraftarımızın önünde fazlasıyla hissediyoruz. Taraftarımızla bütünleşme şansı yakaladığımız için çok mutluyuz. Onların desteğiyle başarılı günleri devam ettiririz umarım.''

BİZE ULAŞIN