"Elini kolunu sallayarak gidemez"

Cuma 16.11.2012 21:35
Güncelleme: Cuma 16.11.2012 21:37
ABONE OL
Beşiktaş'ın futbol komitesi üyesi Deniz Atalay, Quaresma, Fernandes ve devre arasındaki transfer politikası hakkında önemli açıklamalar yaparken kupada eşleştikleri Ankaragücü'nü ciddiye almaları gerektiğini söyledi.

Deniz Atalay, Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Ricardo Quaresma'nın ülkesinde yaşadığı olay için üzüldüğünü belirtirken, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Üzücü bir olay. İnsan olarak üzüldüm. Quaresma insan olarak iyi bir çocuk. İnsani tarafları fazla. Bu olaydan dolayı üzüldüm. İnşallah böyle birşey bir daha yaşanmaz." dedi.

Basında çıkan Quaresma'nın devre arasında Galatasaray'a gideceği yönündeki iddialar için ise Atalay; "Galatasaray'a gitmesinin prosedürü belli. Quaresma bizim sözleşmeli futbolcumuz. Böyle bir düşünceleri varsa önce bizimle anlaşmaları lazım. Elini kolunu sallaya sallaya gidemez. Galatasaray'dan, Quaresma'dan ve menajerinden bize gelen bir teklif yok." dedi.

Deniz Atalay sıkıntının Quaresma'dan kaynaklandığını söylerken; "Sıkıntının kaynağı kendisi. Biz bütün adımları attık. Yapılacak herşeyi yaptık. Kendisinde birşey bekledik ama yapmadı. O da kontrat yapmış ona uyuyor. Bizimde kendimize göre bir prensibimiz var. Quaresma'nın şahsı ile alakalı değil. Bugünkü şartları öğrenmesi lazımdı. Diğer oyuncu arkadaşlara haksızlık olurdu.'' dedi.

YENİ SÖZLEŞME İÇİN HENÜZ ERKEN

Bu sezon gösterdiği performans ile herkesi kendine hayran bırakan Fernandes ile yeni sözleşme yapılacak mı sorusuna, Atalay, " Fernandes ile daha uzun çalışmak istiyoruz. Onun gibi tam bir profesyonel oyuncuya sahip olmak önemli bir olay. Konuşuyoruz yeni sözleşme için ama daha erken. Biraz daha süre alalım. Şu sezonu bir bitirelim. Sezon sonu gibi oturur değerlendiririz." dedi.

WEBO ADAYLARDAN BİRİ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un golcü oyuncusu Webo'nun devre arasında Beşiktaş'a transfer olacağı söylentilerine de açıklık getiren Deniz Atalay; " Basında çıkan bir çok haber spekülasyon. Takıma 3-4 takviye yapacağız. Arama-tarama ekibimiz araştırıyor. Yurtdışında maçlar izlenmeye devam ediliyor. Webo ve Aras Özbilir de bunlardan biri. Bunları değerlendireceğiz. Şartlarımıza uygun oyuncularla oturup konuşacağız." dedi.

ANKARAGÜCÜ'NÜ CİDDİYE ALMALIYIZ

Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'ın eşleştiği Ankaragücü ile ilgili açıklamalar da yapan Atalay; "Ankara'da yaşayan biri olarak Ankaragücü'nün çıkması benim için sürpriz oldu. Her takım önemli ve değerlidir. Aynı ciddiyetle oynamalıyız. İnşallah turu geçen taraf biz olacağız. Ankaragücü zor durumda da olsa ciddi bir rakiptir. Biz her maçta mücadele eden bir takımız, bu sezon bir tek Fenerbahçe maçında mücadele etmedik. Bu mücadelemiz her maçta devam edecek.'' diyerek sözlerini tamamladı.