"F.Bahçe-Pendik eşleşmesi şaka gibi"

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'nin Pendikspor ile eşleşmesi herkesi 1999 yılındaki iki takım arasında oynanan ve Pendikspor'un Fenerbahçe'yi elediği kupa maçına götürdü.

O yıl oynanan maçta Pendikspor, Fenerbahçe'yi 2-1 yenerek kupanın dışına itmişti. Pendikspor forması giyen ve maçta penaltıdan takımının beraberlik golünü atan Seçkin Boylu, o gün yaşananları ve Pendikspor'un Fenerbahçe'yi nasıl oynarsa tekrar eleyebileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

MAÇA GİDERKEN YOLDA KAZA GEÇİRMİŞTİM

Pendikspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşma gününü oldukça ilginç bir gün olarak değerlendiren Seçkin, "Biz Fenerbahçe ile eşleşince çok heyacanlanmıştık. Kampa girmeden maça direk gittik. Hatta ben o gün maça giderken yolda küçük çaplı bir kazada geçirmiştim. Maça bile son anda yetişebildim. Takım ısınırken ben sahaya gelebilmiştim." dedi.

Fenerbahçe ile eşleştikleri zaman Fenerbahçe'yi diğer rakiplerinden ayırmadıklarını ifade eden Pendikspor'un eski futbolcusu, "Türkiye'de futbolcular ve teknik adamlar arasında fazla fark yoktur. Sadece yetenekli oyuncular vardır. Biz de iyi oynayan mücadele eden takımın maçı kazanabileceğini göstermiştik. Bizim o günkü kadromuz çok iyiydi. Bizim Fenerbahçe'yi elememizde bir tesadüf değildi." diye konuştu.

Fenerbahçe'yi eledikten sonra maddi anlamda birşey kazanamasalarda manevi anlamda çok kazançları olduğuna vurgu yapan Seçkin Boylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fenerbahçe dendiği zaman hala Pendikspor konuşuluyor. Biz de manevi anlamda çok şeyler kazandık. 50 yıl sonra bile bu maç konuşulacaktı. Torunlarımıza anlatacağımız birşeyler vardı. Maddi konuda verilen sözler konusunda fazla birşey söylemek istemiyorum. Bize ev sözü verilmişti onları ben bir şekilde alamadım. Bana vermediler."

BİZE ULAŞIN