Çarşıdan gitmek paha biçilemez

Beşiktaş'ın antrenörü Aybaba, takımın maçlara Çarşı'dan gitmesinin sırrını açıkladı: "Maç öncesi o kalabalığın takıma müthiş etkisi oluyor"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba bugün Medical Park Antalya maçı öncesi pek çok konuda açıklamalar yaptı. İşte Samet Aybaba'nın farklı konulardaki iddialı sözleri... "Beşiktaş maç günleri hep tünelden stada gidermiş. Ben takımı Çarşı'dan geçirerek stada götürüyorum. Taraftarımızın içinden geçmek motivasyon olarak oyuncuları itiyor. Otobüste Beşiktaş Marşı'nı yüksek sesle dinlemek oyuncuları motive ediyor. Bu sahadaki oyunu olumlu etkiliyor." "Stadın yenilenmesi idari bir konu... Olimpiyat Stadı'na gidip mutlu olan taraftar yok. Hayalet stat gibi. Kasımpaşa'nın stadı bize küçük, Beşiktaş'ı taşıyamaz. Yönetim önerileri önümüze koyar ve kulübün menfaatleri doğrultusunda ne gerekiyorsa yaparız."

Batuhan'ı bırak Koray'a bak!
Batuhan: Verim alamadığımız, bir şeyler bekleyip karşılık alamadığımız oyuncuları her zaman gönderebiliriz. Bu profesyonel bir iş. Batuhan'ı kazanmak istiyoruz ama o istiyor mu, emin değilim." Necip: 21 yaşına rağmen uzun zamandır takımın içinde. Bir şeyleri daha iyi yapmaya başladı. Özgüveni geldi. Kendini geliştirdi ama durmaya hakkı yok. Almeida: Maçlarda 3-5 oyuncu koşunca o da koşması gerektiğini hissediyor. Ortamdan çok mutlu." Escude: En çok üzüldüğüm oyuncu. 6 sezondur Sevilla'da oynuyordu. Bir ara oynamayı tam hedefledi, o zaman İbrahim çok iyi duruma geldi. Ama onun saha dışında da takıma büyük katkısı var. Uğur Boral da böyle bir isim. Ersan: Şans yakaladı, kullandı, milli takıma kadar gitti. Koray: 17 yaşında Koray diye bir oyuncumuz var. Çıkış yakalarsa Uğur Boral'ın yerine oynayabilir.

Taraftarın desteği muhteşem
"Taraftarlarmızın desteği muhteşem, inanılmaz. Gerçek Beşiktaşlılar şimdi tribünlere gelmeye başladı. Beşiktaş'ın kritik döneminde gelip destek veriyorlar. Üç yenilgi aldık, ardından Trabzon maçında berabere kalmamıza rağmen ayakta alkışladılar. Bursa maçında da aynısını yaptılar." "Beşiktaş'ın Avrupa'da olmaması dezavantaj. Transferde oyuncuların çoğu gelmek istemedi."

'Manuel için B planımız hazır'
"Fernandes'in olası sakatlıkları sırasında B planımız hazır. Fernandes yokken Oğuzhan'ın yanı sıra Muhammed Demirci de var. Muhammed uzun süreli sakatlık geçirmişti. Onu toparlamaya başladık. Orta sahada Oğuzhan ile ilgili planlarımız var." Abdullah Avcı'ya: "Gurbetçi oyuncular üzerine kurulan planın sağlıklı yürümeyeceği belliydi. O da bunu anladı."

BİZE ULAŞIN