Samsunspor'da şok istifa

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Erhan Altın, görevinden istifa etti.

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ile Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Altın, Samsunspor'u iyi yerlere getirmek için çok uğraştığını söyledi.

''Ama bir şeyler iyi gitmiyorsa fazla ısrarcı olmanın anlamı da yoktur'' diyen Altın, şöyle devam etti:

''İstifa kararı aldığımda başkanımıza ilettik, çok büyük şok yaşadı, 'kesinlikle beraber geldik, beraber gideceğiz' dedi. Ama ben takımın önünü açmak için böyle bir karar aldığımı ve ısrarcı olduğumu belirttim. Bu değişikliğin Samsunspor'a katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yönetim kurulu, ekibim ve taraftarlarımızla hep birlikte takımı iyi bir yere getirmek için uğraştık. Futbol adına çok güzel maçlar çıkardık ama maalesef bir türlü sahamızda özellikle galibiyetle tanışamadık.''

Samsunspor'a aşık olduğunu dile getiren Altın, ''Futbolculuk hayatımda Samsunspor forması giyemedim ama ben Samsunluyum ve Samsunsporluyum, asla da bundan vazgeçmeyeceğim. Hem taraftarlara hem de yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Bu takıma sahip çıkılırsa çok iyi yerlere gelecektir'' dedi.

-Başkan Kar-

Kulüp başkanı Emin Kar ise 12 maçta 9 beraberlik, 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldıklarını anımsattı.

Maç sonuçlarını başarısızlık olarak kabul etmediğini belirten Kar, şunları kaydetti:

''Çok sevdiğim ve işine saygı duyduğum Erhan hocamız ve ekibiyle Şanlıurfaspor maçından sonra görüştük. Teknik direktörümüz Altın, takımın önünü açmak için istifa etti. Bu konuda çok üzgünüm. Hocamız, 'artık bir şeylerin değişmesi' gerektiğini belirtince biz de yönetim kurulumuzu toplayarak istifasını kabul ettik. Altın'a her zaman kapımız açıktır. Bu takımın oluşmasında bize hocamız çok destek verdi. Bana göre çok iyi takım oluşturduk ve şanssızlık yüzünden istediğimiz yere gelemedik. Ona bundan sonraki futbol hayatında başarılar diliyorum.''

Kar, en yakın zamanda takımın başına yeni bir teknik direktör getirmek için çalışmalara başlayacaklarını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN