"Aydınus'u ezme, ezdirme"

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Spor Toto Süper Lig'de oynanan Eskişehirspor-Fenerbahçe maçını yöneten hakem Fırat Aydınus'a medyada hakaret boyutuna varan eleştiriler yapılmasına tepki gösterdi.

TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu'ndan ''Kınama'' başlığıyla yapılan açıklamada, Aydınus'un karşılaşmadan sonra görsel, yazılı ve sosyal medyada hakaret boyutuna varan eleştirilere maruz kaldığı belirtilerek, ''Hatta daha da ileri gidilerek evinin önünden canlı yayın yapılacak kadar taciz edilmeye devam edilmiştir. Hata yapsın ya da yapmasın her hakemin nezaket ölçüleri içinde eleştirilmesine kimsenin diyeceği bir şey olmaz. Ama hakarete varan, ailesi, çoluğu çocuğu malzeme yapılarak bir hakemin yok olmasına itirazımız vardır'' denildi.

Açıklamada, ayrıca şu görüşlere yer verildi:

''Fırat Aydınus bu ülkenin göz bebeğidir, yurt dışındaki propagandasıdır, turizm elçisidir. Her şeyden önce Fırat Aydınus, insandır daha da önemlisi adamdır. Onun ayaklar altına alınarak eleştirilmesine ve yorum boyutunun aşılarak adeta idam edilmesine seyirci kalamayız. Meslektaşlarımıza, daha doğrusu TSYD üyesi olan meslektaşlarımıza çağrımız şudur ki; Aydınus'u ezme, ezdirme. Ona sahip çık, dimdik ayakta kalmasını sağla. Eğer gereği yapılacak bir durum varsa onu da Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'na bırak.''

BİZE ULAŞIN