Melo: Eldiveni taktığım anda...

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Sanica Boru Elazığspor maçında kurtardığı penaltıyla takımına 3 puan kazandıran Felipe Melo, "Elime eldivenleri aldığım anda penaltıyı çıkaracağımı hissettim." dedi.

Dün akşam GSTV'ye konuşan Melo, Sanica Boru Elazığspor maçında aldıkları 3 puana çok sevindiklerini belirtirken, kurtardığı penaltı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"O anda ani gelişen bir karardı. O anda inanılmaz bir güven hissettim kendimde. Elime eldivenleri aldığım anda penaltıyı çıkaracağımı hissettim. Çok güvenmiştim kendime. Galatasaray hak ettiği bir üç puanı kazandı. Üç puanı aldığımız sonuç dışında ne olursa olsun adil olmayacaktı. Belki de maçı daha önceden ve daha rahat bitirebilirdik. Ama bu şekilde oldu. Üç puanı aldığımız için mutluyuz."

Kalecilikle ilgili herhangi bir tecrübesinin olmadığını da belirten Felipe Melo, "En büyük tecrübem evde çocuklarla top oynarkendi. Bu penaltıyla Racing Santander'de iken Barcelona karşısında kaleye geçtiğim penaltı arasında fark var. Çünkü oradayken fark açılmıştı zaten; maç kopmuştu. Ama Elazığ'da farklı bir kurtarış oldu. 3 puan çok önemliydi. Çünkü lider kalmamızı sağlayacaktı. Penaltı kurtarışımla çok önemli bir üç puan kazandık. Lider olmamızda payım olduğu için çok mutluyum." diye konuştu.

Penaltı kurtardıktan sonra yaşadığı sevincin normal gol sevincinden daha güzel olduğunu, sonuçta Galatasaray'a üç puan getirdiğini de belirten Melo, "Zaten bu nedenle çok mutlu oldum. Taffarel ile penaltı atışı hakkında herhangi bir konuşmamız olmadı. Penaltıdan sonra çok büyük yardımı oldu. Özellikle frikikte çok yardımı oldu. Ben barajı kurdururken kafamda 3 kişi koymak vardı ama Taffarel rakip oyuncunun şut çekmeyeceğini ve orta yapacağını söyledi. Bizde 3 kişilik barajı teke düşürdük. O iki arkadaşımı tekrardan 18 içine çekmeye karar verdik." dedi.

Sezon başında takımdan ayrı kaldığını ve takıma geç katıldığını da belirten Felipe Melo, geç katılmanın sıkıntısını yaşadığını söyledi. Melo, ayrı kaldığı zamanlarda da çalışmalarımı devam ettirdiğini ama takımla beraber çalışmanın çok başka bir şey olduğunu da belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"O yüzden geç katıldığım için kişisel performansıma da biraz yansıdı. Ama o zaman da çalışmalarıma ara vermemiştim. Şimdi de çok çalışıyorum. Yazın kendi kilomu korudum, en büyük avantajım bu. Ekstra hiç kilo almadım. Her geçen gün daha iyiye gittiğimi düşünüyorum. Fizik anlamında her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Pitbull aranıza yavaş yavaş dönüyor diyebilirim."

BİZE ULAŞIN