Ankaragücü'nden hakeme isyan

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, Beşiktaş maçını yöneten hakem Abdullah Yılmaz'ı kötü yönetiminden dolayı eleştirdi.
Takımının deplasmanda Beşiktaş'a 3-2 mağlup olduğu karşılaşmanın bitiminde düzenlenen toplantıya katılan genç teknik adam, Beşiktaş'ın turu geçmek için hakeme ihtiyacının bulunmadığını kaydetti. Kaplan, "Ben bugün sahada mücadele eden tüm oyuncularımı kutluyorum. Sahada şunu yaptık, bunu yaptık demeyeceğim. Beşiktaş'ın turu geçmesi için hakeme ihtiyacı yoktu. Bizim yediğimiz gol sorun değil. Ancak bizim attığımız gol öncesinde Cenk'in cezaalanı dışında topa elle müdahalesinde yüzde yüz kırmızı kart görmesi gerekirdi. Ankaragücü futbolcuları mücadele etti ama haksız bir şekilde elendi. Eğer Cenk oyundan atılsaydı rakip 10 kişi oynayacaktı. Verilen penaltı pozisyonunun da penaltı olduğuna inanmıyorum. Daha sonrasında maçın sonlarına doğru bir gol yiyip elendik. Bence Cenk atılsaydı Beşiktaş'ı eler giderdik. Biz kafa kafa oynadık. Beşiktaş'ın bu şekilde tur atlamasını istemezdim. Elimizde 2-3 yıl içinde üç büyüklerde oynayacak oyuncular var." diye konuştu.
Basın toplantısına katılan Ümit Kurt da "Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Saha içinde yürekten oynayan oyuncularımız var. Bu oyunun hakkı bu değildi. Zaten bize verilen penaltı penaltı değildi." dedi
Kaan Kanak ise "Sahada adaletsiz bir hakem olduğunu düşünüyorum. Penaltıda Beşiktaş olduğu için çalınan bir penaltı vardı. Yine Cenk'in pozisyonu kırmızı kart verilmeliydi. Böyle elenip gittiğimiz için üzgünüm." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN