"Duran toplarda sıkıntı yaşadık"

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Eskişehirspor, Polatlı Bugsaşspor'u 4-0 mağlup etti. Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, turu kazasız geçtikleri için oyuncularına teşekkür etti.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Ersun Yanal, tüm oyuncularının kıymetli ve değerli olduğunu kaydetti. Yanal, şöyle konuştu:
"Bugün oynayan oyuncularımızda kıymetli ve değerliydi, bir takım olarak sahaya çıktık. Bu takım kısa zaman içerisinde golü buldu. Ama istediğimiz oyun formatını oynamak ve böyle karşılaşmalarda bu noktaya oldukça güç. Oyuncu seçimi ve oyuncaların sahadaki oyun anlayışını sadık kalma anlamında zorlandığı anlarda yaşadık. Belki biz özellikle ilk yarının 10 - 15 dakikalık bölümünde uzaklaştıramadığımız ve hem duran toplarda ve duran topların dönüşünde bize sıkıntı yaşattılar. Onun dışında istediğimiz oyunu son 15 dakikaya sığdırdık. Özellikle oyun formatımızın, oynayan oyuncularımızın, devamlı oynayan oyucularımızın saha bir araya geldiği dakikalarda bu gerçekleşti. Bu turu kazasız geçtiğimiz için oyuncalarıma teşekkür ediyorum.

Bir gazetecinin 'Hem ligde, hem kupada mücadele edecek olan Eskişehirspor ara transferde takviye yapacak mı?' sorusuna Ersun Yanal, kendisinin çok fazla takım değiştirmekten yana olmadığını belirterek, "Takım olarak çok iyi anlaşan bir ekibiz. Ne kimseyi bırakmaya, ne de kimseyi almaya niyetim yok." diye cevap verdi.

Yanal ayrıca, Türkiye'nin artık mali disiplini yüksek takımlar yaratmak zorunda olduğunu, o disiplini yaratamayan takımların gelecekle ilgili ciddi kaygıları olduğunu sözlerine ekledi.

BURHAN EŞER: LİGDE VE KUPADA İDDİALI OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK

Eskişehirsporlu futbolcu Burhan Eşer ise rakiplerini ciddiye aldıklarını ve maça çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

Eşer, "Disiplinli oyandık. Zaman zaman pozisyon da verdik; ama sonunda galip geldik. 6. tura çıktığımız için sevinçliyiz. Ligde ve kupada iddialı olduğumuzu gösterdik." dedi.

Serdar Dursun da 4 - 0 gibi farklı bir galibiyet aldıklarak kupada iddialı olduklarını kaydetti.

BİZE ULAŞIN