Arda o görüşmeyi anlattı

Atletico Madrid takımının yıldız futbolcularından Arda Turan, yarın Real Madrid'e karşı oynayacakları derbiyle ilgili, ''Real Madrid'e çok büyük bir saygımız var. Dünyanın en iyi oyuncularına sahipler ama onlarda sonuçta insan, sonuna kadar savaşacağız'' dedi.

Atletico Madrid'in antrenman tesislerinde AA muhabirine açıklama yapan Arda Turan, La Liga'nın 14'üncü haftasında oynayacakları Madrid derbisini değerlendirdi.

Ezeli rekabet öncesinde Atletico Madrid'in ilk defa rakibinin 8 puan üzerinde bulunmasına, ''istatistikler her zaman gerçeği göstermez'' karşılığını veren Arda, ''Gerçekçi bakmak lazım. Maçın favorisi Real Madriddir'' dedi.

Atletico Madrid'in son 13 yıldır Real Madrid'i yenememesinin kendilerinde ''hiçbir baskı yaratmadığını'' söyleyen Arda, şöyle konuştu:

''Biz, her zaman birbirine çok bağlı, iyi arkadaşlık ilişkileri olan bir takımız. Fakat ne olursa olsun Real Madrid bu ligin son şampiyonu ve Barcelona ile birlikte ligin en iyi takımı. Açıkçası da maçın favorisidir. Fakat tabiki onlardan korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Her zaman nasıl yapıyorsak işimizi en iyi şekilde yapacağız. Kazanmak, en azından puan alabilmek için uğraşacağız.''

BİZE ULAŞIN