F.Bahçe'nin işi zor

Pazar F.Bahçe'yi konuk edecek Kayseri'nin hocası Prosinecki, "Rakibimiz kaliteli... Biz de öyleyiz. Onları zor bir maç bekliyor" dedi

Ekim ayının ortasında geldiği Kayserispor ile 6 lig maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik, 3 yenilgi alan Robert Prosinecki, SABAH'a iddialı konuştu: "Yaptığımız hataları inceleyerek ders çıkarmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe ligin en kaliteli takımlarından ama ben de takımımın kalitesine, gücüne inanıyorum. Yetenekli çok futbolcumuz var. Önemli olan onları bir sistem içinde bir arada oynatabilmek. Rakibin gücünün farkındayız ama onlar da Kayseri'de kolay bir maçın onları beklemediğinin farkında olmalı. Türkiye'de fizik kalite yüksek. Teknik yeteneği yüksek oyuncular da mevcut. Çok fazla mücadeleye dayalı olduğu için de zor bir lig."

MİLLİ TAKIM'I ANLAMIYORUM
Türk Milli Takımı'nı aklım almıyor. 80 milyonluk bir ülkeden daha iyi bir takım oluşturamayanlar, bazı şeyleri gözden geçirmeli. 4 milyonluk Hırvatistan ile biz mucizeler yarattık. Türkiye'nin elinde böyle güç ve yetenekler varken, her zaman zirveye oynamalı. Kızılyıldız'ın hiç millisi yokken, getirdiğim gençler sonrası bugün 9 oyuncusu milli. Bunu Kayserispor'da da başaracağız. Türk Milli Takımı'na yeni isimler kazandıracağız.

CANGELE FARK YARATACAK
Çok şey beklediğimiz, fark yaratmasını istediğimiz bir oyuncu Cangele... İki ağır sakatlık geçirmiş. Planlarımın içerisinde her zaman var. Doğru zamanı bekliyorum. Belli bir tempo yakalandı. O tempodaki oyuncular bu kadroda yer alacak. Kendisi o noktada olursa her zaman kadroya girecektir.

SİGARA POLEMİĞİ
"Blazeviç'in sigara alışkanlığımla ilgili açıklaması sonrası Real Madrid ve Barcelona'da oynadım. Sigara içilsin demiyorum ama sigaranın futbola fazla da etkisi olduğunu düşünmüyorum. İyi oyuncular zaten iyidir."


BİZE ULAŞIN