Aybaba'nın koltuğuna 7 aday!

Beşiktaş'ı kimin çalıştıracağı konusunda papatya falı açılmaya devam ediliyor. Aday listesi ise kabarık: Zico, Schaaf, Effenberg, Magath, Favre, Bielsa, Renard...

Cuma 24.05.2013 00:00
ABONE OL
Feda sezonunu geride bırakan ve yeni sezona oldukça iddialı bir kadro ile girmeyi planlayan Beşiktaş, teknik direktör arayışını sürdürüyor... Önder Özen'in futbol direktörlüğüne getirilmesinin ardından tüm dikkatini hoca arayışlarına çeviren siyah-beyazlılarda çok sayıda teknik patronun adı anılıyor... Alman ekolüne sıcak bakıldığı, Werder Bremen ile yollarını ayıran Thomas Schaaf ve Felix Magath'ın yanı sıra M'Gladbach'ta görevine son verilen İsviçreli Lucien Favre'nin gündemde olduğu vurgulandı.

HEYECANINI YİTİRMEMİŞ

Önder Özen'in aklının ise Alman Stefan Effenberg'de olduğu belirtildi. Başkan Fikret Orman'ın, "Heyecanını kaybetmemiş ve yıldızları idare edebilecek olgunlukta" tarifine uygun bir teknik patron ile çalışmayı planlayan siyah-beyazlıların gündemindeki diğer isimlerin ise Athletic Bilbao ile yol ayrımında olan Marcelo Bielsa, Zambiya Milli Takımı'nın Fransız hocası Herve Renard ve bir dönem Fenerbahçe'yi çalıştıran Arthur Zico olduğu dile getirildi.