G.Saray'dan F.Bahçe'ye dev çalım

Galatasaray, Tino Costa'nın peşine düştü. Bülent Tulun, Valencia ile temasa geçti. En iyisini almak için kolları sıvayan yönetim, Arjantinli ön liberonun bonservisi için 6.5 milyon euro teklif etti

Cuma 24.05.2013 00:00
ABONE OL
Eskişehir'in F.Bahçe ile anlaşması üzerine Alper Potuk'un transferini rafa kaldıran Galatasaray, rotasını belirledi: Tino Costa. "Fenerbahçe ile açık artırmaya girmeyiz" diyerek Eskişehir ile ipleri kopartan başkan Ünal Aysal'ın "En iyisini alın" talimatını vermesi üzerine sarı-kırmızılı profesyoneller harekete geçti. Teknik direktör Fatih Terim ile yapılan görüşmenin ardından Valencia'da forma giyen Tino Costa ismi ön plana çıkarken hemen görüşmeler de başladı. Sportif koordinatör Bülent Tulun'un Valencia Genel Menajeri Braulio Vazquez ile görüştüğü ve Arjantinli yıldızın bonservisi için 6.5 milyon euro teklif ettiği iddia edildi.

FENERBAHÇE DE İSTEMİŞTİ

2015 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve daha önce Fenerbahçe'nin de istediği 28 yaşındaki tecrübeli oyuncu için Valencia ile pazarlıkların sürdüğü ve en kısa sürede el sıkışılacağı bildirildi. Felipe Melo ile yeniden anlaşması zor görünen sarıkırmızılı ekip Anderlecht'ten Biglia ve Sevilla'dan Mendel'i de yedekte tutuyor.