Sow'un kankası Aslan oldu

Başkan Ünal Aysal'ın talimatıyla Fransa'ya giden 3 kişilik transfer timi operasyonu sorunsuz bitirdi. 27 yaşındaki Aurelien Chedjou tam bir, istikrar abidesi olduğu için 'Kaya' lakabıyla da anılıyor.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 25.05.2013 11:08
ABONE OL
G.Saray ilk transfer bombasını dün resmen patlattı. Eskişehirsporlu Alper Potuk'u borsaya bildirmesine rağmen, F.Bahçe'nin devreye girmesiyle elinden kaçıran G.Saray, Chedjou'yla dün anlaşmaya vardı. TRANSFERİN ön görüşmesini Başkan Ünal Aysal yaptıktan sonra kulübün profesyonellerinden Sinan Kalpakçıoğlu, Bülent Tulun ve menajer Ceylan Çalışkan Paris'in yolunu tuttu. Dün yapılan yoğun görüşme trafiğinin ardından Kamerunlu oyuncu ve kulübüyle resmen anlaşmaya varıldı. 3 kişilik Sarı-Kırmızılı transfer timi, F.Bahçe'nin devreye girip kötü bir sürpriz daha yapmaması için işi sağlama aldı, resmi imzaları attırdıktan sonra transfer kamuoyuyla paylaşıldı.

KAP'TAN YATIRIMCIYLA PAYLAŞILDI

Galatasaray yönetimi de bu gelişmelerin ardından Chedjou için İMKB'ye, 'Profesyonel futbolcu Aurelien Chedjou ve kulübü Lille ile resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir' diye bir açıklama gönderdi.

FATİH TERİM'İN DE İLK TERCİHİYDİ

Fenerbahçe'de futbol oynayan Senegalli Sow'un çok yakın arkadaşı olarak bilinen Chedjou, ülkesi Kamerun'da da çok sevilen bir isim. Hem Kamerun Milli Takımı'nda hem de Lille'de istikrarlı bir performans sergileyen Aurelien Chedjou her sezon ortalama 40 maç oynayarak Fatih Terim'in gözdelerinden biri haline gelmeyi başardı. BU istikrarlı performansı ve sağlam fiziksel özellikleri nedeniyle Fransa'da, 'Kaya' lakabını alan Kamerunlu Chedjou, Semih Kaya'yla birlikte önümüzdeki sezon Fatih Terim'in savunmadaki en büyük kozları olacak.

FRANSIZ MARSİLYA DA İSTİYORDU

Fransa'da transfer gündeminin en önemli isimlerinden biri olan Kamerunlu savunma oyuncusunu Marsilya da çok istiyordu. Fransa Ligi'nin güçlü ekibi Marsilya'nın taraftarları internette yapılan anketlerde yüzde 85.4 oranında Aurelien Chedjou'nun, kendi takımlarına getirilmesini istiyordu. (Akşam)