Adalı'dan iki kritik vurgu

Beşiktaş'ta adaylığını resmen açıklayan Serdal Adalı, "Hedefimiz sürdürülebilir başarı ve mali açıdan sağlam yapılanma" dedi

Pazar 26.05.2013
ABONE OL

Beşiktaş'ta beklenen gelişme oldu ve Serdal Adalı yazılı bir açıklama ile başkanlığa adaylığını koydu. Adalı açıklamasında, "Üyelerimizden ve taraftarlarımızdan gelen yoğun istekler sonucu, önüne set çekemediğimiz Beşiktaşlılık aşkı ile başkanlığa adaylığımı bilgilerinize sunarım" ifadelerini kullandı. Kulübün içinde bulunduğu belirsizlik ortamına vurgu yapan Adalı, hedeflerinin başta futbol olmak üzere tüm branşlarda şampiyonluk ve hepsinden önemlisi sürdürülebilir başarılar için gerekli ortamı yaratmak olduğunu söyledi.

EN ÖNDE OLMAK...
Adalı
şöyle devam etti: "Bu hedefler yönetimin profesyonelleşmesi, şeffaf, denetlenebilir ve sürdürülebilir bir yapıyla gerçekleştirilecektir. Beşiktaşımızı, ezeli rakiplerimizin içinde bulunduğu rekabet ortamının dışında kalmaması için sağlam bir mali yapıya kavuşturarak, sportif rekabette en öne geçmek birincil amacımızdır."

ALTINSAY KARARSIZ
Serdal
Adalı, Beşiktaş'a başkan seçilmesi halinde futbol şubesini bırakmayı düşündüğü İbrahim Altınsay'dan beklemediği bir yanıt aldı. Altınsay'ın bu görevi kabul etmekte kararsız olduğu ve Adalı'ya "Teklifinizi düşüneceğim. Ancak ben Beşiktaş'la ilgili hayallerimi başkan olarak gerçekleştirmek istiyorum" cevabını verdiği belirtildi.

DENİZLİ İLE GÖRÜŞECEK
Serdal
Adalı'nın, başkanlığa seçilmesi halinde teknik direktörlüğe getirmeyi düşündüğü Mustafa Denizli ile önümüzdeki hafta içinde görüşeceği ve anlaşma zemini arayacağı öğrenildi.

AİDATLAR YATIRILDI!
Beşiktaş'ta yaklaşan genel kurul öncesi toplu aidat ödemeleri gerçekleştirdildi. Başkan Fikret Orman 44, diğer aday Serdal Adalı ise 120 kişinin aidatını yatırdı. İki rakibin yanı sıra eski başkan ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in 250 kişinin aidatını ödediği belirtildi.