Ronaldinho bombası!

Trabzonspor Başkan Adayı Muharrem Usta'nın seçilmesi halinde bomba bir transfer yapacağı iddia edildi.

Pazar 26.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Pazar 26.05.2013 11:44
ABONE OL
Trabzonspor'un yeni başkanı Olağanüstü Genel Kurul'da bugün yapılacak seçimde belli olacak. Kongrenin favorisi olarak gösterilen adaylardan Muharrem Usta'nın, başkan seçilmesi halinde taraftarlara ilk hediyesinin dünyaca ünlü yıldız Ronaldinho olacağı iddia edildi.

Bir maestro alınacak
Usta'nın Brezilya'nın Atletico Mineiro takımında forma giyen 33 yaşındaki sambacının menajerleri ile temasa geçip, nabız yokladığı ifade edildi. Usta'nın, Ronaldinho ya da onun ayarında orta sahada takımı yönetecek süper bir maestroyu transfer etme konusunda kararlı olduğu bildirildi. Öte yandan Muharrem Usta, Trabzonspor'a 2 yıllık üye olması konusunda yapılan eleştirilere de ilk kez sert çıkarak, "Ben 2 yılda hem basketbol, hem futbol takımı olarak Trabzonspor'a 6 milyon lira verdim. Acaba benim için o eleştiriyi yapanlar ne vermişler, açıklasınlar da öğrenelim" yanıtını verdi.

Şov yapmam, iş yaparım
Kendisinin şov adamı değil iş adamı olduğunu vurgulayan Muharrem Usta, "Ünal Aysal'ı, Galatasaray'a başkan olmadan önce tanıyor muydunuz? Ciddi iş adamları şov yapmaz" diye konuşarak şöyle devam etti: "Toplumun geniş katmanlarını temsil edecek bir liste oluşturmaya çalıştık. Trabzonspor'a çağ atlatmak istiyoruz. Türkiye'deki büyük takımlar üstüne koyup devam ederken, Trabzonspor hep yerinde saymış. Biz bunu değiştirmek için geliyoruz. 1985'e kadar olan kulüp bizden davacı. Bunun için biz yeniden tarih yazmaya, dünya kulübü oluşturmaya talibiz. Trabzonspor'a sistem kuracağım. Bu benim bildiğim bir iş." Muharrem Usta, başkan olursa kulüpte birçok çalışanın işine son vereceği iddiasını da yalanlayarak, "Bizim asgari ücretli ve Trabzonspor sevdalısı çalışanlarla derdimiz yok. Derdimiz Trabzonspor'u malı gibi görüp sahibi olduğunu sanan kişilerle. Biz kulübü onlardan kurtaracağız" dedi.