Aziz Yıldırım'dan Spor Toto'ya mesaj

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu makamında ziyaret etti. Yıldırım, "Spor Toto'nun ülke sporuna verdiği destek artarak devam etmeli" dedi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yıldırım'a ziyarette sarı-lacivertli kulübün icra kurulu başkanı Hasan Yılmaz, reklam ve pazarlama koordinatörü Altuğ Acar ve Ece Körek eşilik etti.

Kasapoğlu'na hayırlı olsun dileklerinde bulunan Yıldırım, Spor Toto Teşkilat Başkanlığının sporun en büyük destekçilerinden olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

"Teşkilat, çeşitli liglerin yıllardır sponsorluğunu yaparak kulüplerimize ciddi katkı sağlıyor. UEFA kriterleri gibi sebeplerden dolayı önümüzdeki dönemlerde profesyonel takımlardan elde edilen gelirlerin amatör şubelere aktarılması mümkün görünmediğinden, Spor Toto Teşkilat Başkanlığının sağladığı ve sağlayacağı desteğin önemi katlanmıştır. Teşkilattan, ülke sporuna bu zamana kadar verdiği desteğin bundan sonra da artarak devam etmesini dilerim."

Kasapoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Fenerbahçe, bu sezon Spor Toto Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve özellikle Avrupa arenasında üst düzey performans sergiledi. Ayrıca çeşitli amatör branşlarda yıllardır ülkemiz başarıyla temsil ediyor. Olimpiyatlara da en çok sporcu gönderen kulüplerden birisi Fenerbahçe'dir. Bu sebeplerle sizleri ve başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum ifadelerini kullandı.

"İddaa gelirleri" konusuna da değinen Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Teşkilatımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerekli çalışmaları yürütmekte. Uluslararası iyi uygulama örnekleri analiz ederek, ülkemizdeki sportif gelişime katkıyı artırmayı umuyoruz.

Engelli sporlara katkının artırılması, sporda şiddetin önlenmesi ve spor kültürünün gelişmesi için farkındalık çalışmaları gibi ortak paydalar tespit ettik. Bu ve benzeri çalışmalarla olimpiyat adaylığı sürecimize ve toplumsal spor kültürümüze de katkı sağlamayı umuyoruz."

BİZE ULAŞIN