Bitmeyen sevda

Arda Turan'a sarı-lacivertli formayı giydirmek F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2009 yılından bu yana bitmeyen rüyası. Ancak milli futbolcunun 60 milyon Euro'yu bulan maliyeti el yakıyor

Salı 28.05.2013
Son Güncelleme: Salı 28.05.2013
ABONE OL
Beşiktaş'ın eski menajeri Sinan Engin'in Beyaz TV'de yaptığı "F.Bahçe'nin Arda'ya yıllık 6-7 milyon Euro'luk bir teklifi var. Arda bunu benim oğlum Oğulcan'a bizzat söyledi" açıklamasıyla gündeme bomba gibi düştü. "G.Saray'ın elinden Alper'i alan F.Bahçe, Arda Turan hamlesiyle ezeli rakibine ikinci bir darbe vurur mu" yorumlarını beraberinde getirdi. Ancak Atletico Madrid forması giyen milli futbolcunun 60 milyon Euro'yu bulan maliyeti el yakacak cinsten. Arda Turan'a sarı-lacivertli formayı giydirmek , F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2009 yılından bu yana en büyük hayali. Yıldırım, 2009 Haziran'daki bir davette Arda'yı dönemin G.Saray Başkanı Adnan Polat'tan istemiş, 15 milyon Euro'yu hemen ödemeyi taahhüt etmişti. Ancak Polat, "Arda iyi bir G.Saraylıdır gelmez" deyince Yıldırım, "Bana Arda ile 10 dakika yeterli. İyi bir takım kuralım ve Avrupa'da Türk rüzgarı estirelim" cevabını vermişti. Milli futbolcu, 2011 yılında 12 milyon Euro bonservis karşılığı Atletico Madrid'e gitmişti.

60 MİLYON EURO
Fenerbahçe'nin Arda Turan'ı alması demek 60 milyon Euro'yu gözden çıkarması anlamına geliyor. Atletico Madrid'e 25 milyon Euro bonservis bedeli ödenecek, yıllık 7 milyon Euro'dan 5 yıllık sözleşmenin bedeli de 35 milyon Euro yapacak. Bu rakam sadece F.Bahçe için değil, UEFA'nın kriterleri nedeniyle dünyanın pek çok kulübünü zorlayacak bir para.

10 DAKİKADA İKNA OLMADI
Arda Turan ile Aziz Yıldırım, 2009'un Eylül ayında İstinye Park'ta karşılaşmış aynı masada oturup sohbet etmişti. Arda, Yıldırım'ın "10 dakika yüzyüze konuşalım yeter" sözlerine atıfta bulunarak "15 dakika konuştuk ama hala G.Saraylıyım" açıklaması yapmıştı.

İKİNCİ BULUŞMA ÇORBACIDA
Başkan Yıldırım ile Arda 21 Aralık 2010'da ise Etiler'de bir çorbacının açılışında yeniden karşılaşmıştı. Yıldırım'ın Galatasaray kaptanına "Ulan Arda sen de mi buradasın" demesi büyük tepki toplamıştı. Aziz Yıldırım, "Ulan" kelimesini Arda'ya olan sevgi ve samimiyeti nedeniyle kullandığını söylemişti.

F.BAHÇE TWİTTER'DAN YALANLADI
Sarı-lacivertliler, Sinan Engin'in iddiasına twitter'dan açıklama getirdi: "Arda Turan'a 7 milyon Euro teklif ettiğimiz haberleri gerçek dışıdır. Atletico ile temasımız yoktur."

ROTASI JOSE'Lİ CHELSEA Mİ?
Atletico Madrid forması altında iki sezonda Avrupa Ligi, UEFA Süper Kupası ve İspanya Kral Kupası'nı havaya kaldıran Arda Turan'ı transfer listesine alan bir diğer kulüp Chelsea... İnğgiliz ekibinin teknik direktörlüğüne getirilen Jose Mourinho'nun milli futbolcuyu kadrosunda görmek istediği biliniyor. Arda'nın menajeri Ahmet Bulut ile Mourinho'nun menajeri Mendes'in ortak olması yıldız futbolcunun Chelsea formasına yakın olduğu iddialarını güçlendiriyor.

VER ARDA TURAN'I AL BURAK YILMAZ'I
Galatasaray, Arda Turan ısrarını sürdürüyor ve elinde çok önemli bir kozu var: Atletico Madrid golcüsü Falcao'yu sattı ve yerini Burak Yılmaz ile doldurmayı düşlüyor. İspanyol ekibi, Burak Yılmaz için devreye girdiği an Galatasaray da Arda Turan için cebinde tuttuğu planı masaya koyacak: Burak Yılmaz'ı size ancak Arda Turan ve beş milyon Euro karşılığı veririz.