Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Çarşamba 29.05.2013 00:00
ABONE OL
Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Uluç;

Sevgili Fatih Terim hocam acaba bu maçı seyretti mi, kasetini alıp kenara koydu mu? 'Ben bu maçı 50 kere, 100 kere seyretmem lazım' dedi mi? Çünkü bu iki takım Barcelona ve Real Madrid gibi medyatik iki efsaneyi sahadan sildiler. Niye sildikleri de final maçında gördük.

Mustafa Denizli'nin hatası, geçen sene Çaykur ile konuşurken, 'Biz bu takımı Süper Lig'e çıkartırız. Orada ne yapacağız' diye konuşmamış olması... Çaykur'dan teklif geldiği zaman Mustafa Denizli ile oturduk, konuştuk. "Hocam gitmeye niyetliyim" dedi bana... Ben de...

Şimdi başta Emre olmak üzere bunu tartışanların, bu tartışma hakkının doğması için Saracoğlu Stadı'nda Emre'nin neler yaptığına ve hakemlerin verdikleri kararlara bakması lazım. Pozisyon pozisyon inceleyip o zaman hakemler neler yapmış?

Emre'nin 'zenci' demesinin Türkçe olarak anlamı başka, Zokora'nın, Türkiye'de yaşamamış, yetişmemiş, büyümemiş bir zenci olarak algılaması başka... Zokora'ya duyduğu en ağır hakareti etti Emre...

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM