Ünal Aysal'ın seçim kozu

Teknik direktör Moyes'in kadroda düşünmediği Portekizli yıldız Nani'nin gelişinde problem çıkması halinde rota yeniden Kaka'ya dönecek. Başkan, dev transferi bir an önce bitirmek istiyo

Çarşamba 29.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 29.05.2013 09:49
ABONE OL
Başkan Ünal Aysal'ın ani seçim kararı ile kongre havasına giren G.Saray, transfer çalışmalarında da tempoyu düşürmüyor... Genel kurula eli güçlü giderek güven tazelemek isteyen Aysal'ın, Chedjou'nun ardından rotayı Manchester United'da gözden düşen Nani'ye çevirdiği belirtildi. Başkanın, Alex Ferguson'un boşalttığı teknik direktörlük koltuğuna oturan David Moyes'in kadroda düşünmediği Portekizli yıldızın işini genel kurul öncesi bitirmek istediği bildirildi. 2007'de Sporting Lizbon'dan 25 milyon euro karşılığında alınan Nani için ManU'ya yapılan 7.5 milyon euro'luk teklifin, 9 milyon euro'ya yükseltildiği dile getirildi. İki kanatta ve forvet arkasında görev yapabilen 27 yaşındaki yıldız oyuncuyu kadroda görmeyi çok isteyen Aysal'ın, olumlu ya da olumsuz bir sonuç istediği ve ManU'nun kapısının her an bir kez daha çalınabileceği öğrenildi.

SABIRSIZLANIYOR
Nani müjdesi için sabırsızlanan başkanın B planının ise eski gözdelerden Kaka olduğu, Portekizli'de sorun çıkarsa rotanın sambacıya döneceği ileri sürüldü.

CARLO ANCELOTTİ'YE TAKILDI

Nani'ye alternatif olarak yeniden gündeme alınan Kaka, R. Madrid'in müstakbel hocası Ancelotti'ye takıldı. Kadro ile ilgili karar yeni hocaya bırakılacağı için Brezilyalı yıldıza vize çıkmayacağı belirtiliyor.