İlk kazma pazar 19.03'te

Beşiktaş Yönetimi, 2 Haziran'da kongre üyelerine Ümraniye'de barbekü partisi düzenleyecek. Aynı günün akşamı saat 19.03'de stada ilk kazma vurulucak

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Beşiktaş'da İnönü Stadı'nın yıkımına 2 Haziran Pazar akşamı başlanıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "İnönü Beşiktaşlıların hayali ve biz bunu gerçekleştireceğiz" dedi. Pazar günü Ümraniye'de kongre üyeleriyle basına kapalı bir barbekü partisi gerçekleştirecek olan Orman yönetimi, aynı gün düzenlenecek kokteylin ardından saat 19.03'de İnönü Stadı'nda açık tribününün yıkımına start verecek. Fikret Orman, "Bu proje Beşiktaşlıların projesidir ve en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. Orman, statla ilgili protokol sorununun hatırlatılması üzerine de "Yıkım için bir engel yok" ifadesini kullandı.

PROTOKOL UYARISI
Beşiktaş'ta iktidar ve muhalefetin İnönü konusundaki görüş farklılığı devam ederken Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Baykan konuyla ilgili sorulara, "Stadın üst kullanım hakkı Gençlik Spor Müdürlüğü'nde. Şu an için taraftar arasında yazılı bir protokol yok. Bu protokol bir an yapılmazsa hukuki sorunlar doğabilir. Bu konuyu Türkiye'ye gelince ayrıntılı değerlendireceğiz" dedi.