İşte şampiyonluk kupasının ardındaki büyük sır

Bayern Münih, şampiyonluk kupasını kaldırdı. Gözler ise bu başarının sırrına çevrildi. Futbolcuların her sabah zencefil çayı içip, sahada tarih yazdıkları ortaya çıktı...

Perşembe 30.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013 10:36
ABONE OL
Futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran Bayern Münih'in şampiyonluk sırrı ortaya çıktı. Sporcuların her sabah zencefil çayı içerek zinde kaldıkları ve başarıyı bu şekilde yakaladıkları açıklandı.

REKOR ÜSTÜNE REKOR

Alman spor kulübü Bayern Münih, ülkenin en başarılı kulübü olarak öne çıktı. Başarıda sınır tanımadı. 2 Kıtalararası Kupa, 5 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası Şampiyonluğu, 23 Ulusal Lig ve 15 Alman Kupası'nın sahibi oldu. Bu sezon Alman Ligi'nde kırmadık rekor bırakmayan takım, son olarak Borussia Dortmund'u 2-1 yendi. Böylece Avrupa'nın en büyük kupasını göklere kaldırdı.

VİTAMİN DEPOSU...
Gözler ise "Şampiyonlar Ligi Şampiyonu" olan Bayern Münih'in başarısının arkasındaki sırra çevrildi. Teknik Direktör Jupp Heynckes, futbolcuların her gün demir, fosfor kalsiyum ve C vitamini deposu olan zencefil çayı içtiklerini açıkladı. Sporcuların bu sayede güçlerine güç kattıklarını belirten efsane teknik direktör, zencefili herkese önerdiğini söyledi. Almanya ise şampiyon takımın gol sırrının arkasında zencefil olduğunu yazdı. Basın organları, bültenlerinde zencefilin yararlarına geniş yer verdi.

MUCİZE BİTKİNİN FAYDALARI
Gazı önler.
İştah acıcıdır.
Mide bulantısına iyi gelir.
Yatıştırıcı etkisi vardır.
Bedensel ve zihinsel yorgunluğu engeller.
Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir.
Öksürük kesicidir.
Antioksidan özelliği vardır.
Kalp ritmini düzenler.
Cinsel gücü arttırır.

ŞAMPİYON ÇAY
Bayern Münihli sporcular her sabah zencefil çayı içiyor. Şifa kaynağı çay şöyle yapılıyor: Yaş zencefil dilimlenerek sıcak suya atılıp, demlemeye bırakılıyor. Sarı su elde edilince, 1 çay kaşığı bal ile birlikte karıştırılıp içiliyor.