Fenerbahçe'de Van Marwijk sesleri

Hollanda medyasında, Fenerbahçe'nin Bert van Marwijk'ı istediği iddia edildi.

Cuma 31.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cuma 31.05.2013 15:56
ABONE OL
Hollanda medyası, Fenerbahçe yönetiminin teknik direktör adayları arasında eski Hollandalı Milli Takım Teknik Direktörü Bert van Marwijk'in de bulunduğunu ileri sürdü.

Hollanda medyasında yer alan haberlere göre, Hollanda Milli Takımı'ndan ayrıldıktan sonra herhangi bir yerde görev almayan Marwijk'ın ismi, sarı-lacivertli takımın Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt tarafından yönetime sunuldu.

"Van Marwijk Fenerbahçe'nin gündeminde başlığıyla haber yapan ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi Telegraaf, milli takımı bıraktığı günden bu yana boşta olan tecrübeli hocanın, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör adayları arasında yer aldığını yazdı.

Voetbal İnternational internet sitesi de Marwijk'ın, Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları listesinin ilk sıralarında yer aldığını bildirdi. Daha önce birkaç kulübün teklifine olumsuz cevap veren ve ismi Dirk Kuyt tarafından yönetime sunulan Marwijk'ın, Fenerbahçe'ye gidebileceği yorumunda bulunuldu.

AD Gazetesi ise aynı şekilde Fenerbahçe'nin Kuyt'un önerisiyle gündeme aldığı Marwijk'ı istediğini yazdı.

Başında bulunduğu Hollanda Milli Takımı'nın, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda başarısız olması üzerine istifa eden Marwijk, Feyenoord ve Dortmund takımlarını çalıştırmıştı.