7 soruda dünya derbisi

  • Futbol
  • Cuma 04.04.2014
AHMET ÇAKAR

SORU 1
TT Arena'daki derbide nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

F.BAHÇE'NİN EN RAHAT MAÇI
Bence prestij maçı oynanacak. Maç nasıl biterse bitsin, kim kazanırsa kazansın şampiyon zaten belli. Herhalde Fenerbahçe son yıllarda böylesine rahat bir derbiye çıkmadı. Bu büyük avantaj. Şu anda aradaki puan farkı 10. Trabzon maçından gelecek olan 3 puanı da ilave edersek 13 puan. Kapanması matematik olarak mümkün ama fiiliyata geçebilmesi için mucize gerekiyor. Bu maç Galatasaray için çok ama çok daha önemli. Öncelikle prestij açısından. "Şampiyon olamasak da Fenerbahçe'yi Arena'da yendik" diyecekler. Daha da önemlisi ikinci olup Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılabilmek için bu maçı kazanmak zorundalar. Dolayısıyla Fenerbahçe açısından stres yok. Kazanırlarsa Samandıra'ya şampiyon sesleriyle dönecekler.

SORU 2
Herkes F.Bahçe'yi favori gösteriyor. Ama derbilerde sonucu kestirmek güç. Sizce bu maçın favorisi var mı?

DERBİNİN FAVORİSİ OLMAZ
Bu maçların favorisi olmaz lafı 50 yıllık bir gelenektir. Ve bu gelenek 50 yılda hiç bozulmamış, sürekli şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Kağıt üzerinde favori görünenler kaybetmiştir, 5-6 gol kaçıran takımın maçı kaybettiği derbilere çok şahit olmuşuzdur. Bu maçın favorisi olmaz.

SORU 3
Drogba'nın oynayıp oynamayacağı belli değil. Oynamazsa nasıl bir kayıp, oynarsa nasıl bir güç olur?

DROGBA DEFTERİ KAPANDI
Drogba'nın bu maçta oynayıp oynamaması Galatasaray için kayıp gibi görünse de Drogba'nın Galatasaray'da bıraktığı hasar aslında bundan önceki maçlarda oldu. Özellikle deplasmanlarda kötü oynayan, bazen maça gitmeyip İngiltere'de ailesinin yanına giden bir Drogba gördük. Chelsea deplasmanında Galatasaray'ın kendisine en çok ihtiyacı olduğu anlarda Drogba Chelsea'yi övmek ve orada geçirdiği güzel günleri yad etmekle meşguldü. Galatasaray'da Drogba defteri kapanmıştır.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN