Büyük müjde

Bordo-mavililerin, yarıda kalan Fenerbahçe maçı için aldığı cezaya itirazını değerlendiren kurul, emsalleri dikkate alıp 1 maç indirim yaptı; sonra da Trabzonspor'un tavrı için 1 maç daha azalttı

Trabzonspor, sahaya atılan yabancı maddeler yüzünden yarıda kalan Fenerbahçe maçı yüzünden aldığı 5 maçlık cezaya yaptığı itirazda amacına ulaştı. Tahkim Kurulu, Trabzonspor'un cezasını 3'e indirdi. Yapılan açıklamada, kurulun emsal kararları ve olayın oluşumu dikkate alınarak 5 maçlık cezanın 4'e indirilmesine karar verildiği belirtildi. Trabzonspor'un olayların önlenmesi ve faillerinin tespiti için samimi gayret gösterdiğine de dikkat çekilerek 1 maç daha indirime gidildiği ve temel cezanın 3 resmi maça indirildiği açıklandı.

MAÇ TEKRARLANSIN
Karardan memnun olduklarını söyleyen Genel Sekreter Köksal Güney, TFF'den de maçın tekrar kararını beklediklerini söyledi. Güney, "Maçın tekrarı yönünde beklentimiz var. Neden olmasın? Bunda hep söylediğimiz sahaya inip futbolculara karşı bir eylem olmaması. Yabancı madde atılması bütün maçlarda oluyor. Öyle olsa yabancı madde atılan bütün maçların tatil edilmesi lazım"diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN