Ünal Aysal: Drogba 1 sene daha...

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Drogba ve Mancini'nin transfer durumlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe derbisi öncesinde GS TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Ünal Aysal açıklamalarından satır başları şöyle:

Futbolcuların moralleri çok iyi, kendi aralarında şakalaşıyorlardı. Florya'da şu anda ambians çok iyi, yurt dışından da bazı kanallar geldi ve çekim yaptı. Galatasaray'da derbi maçlardan önce her zaman böyle bir ambians vardır, savaşan giden bir takım gibiyiz. Muhakkak kazanmamız gereken bir maç, Şampiyonlar Ligi hedefimizi gerçekleştirmek için buna mecburuz. Futbolcularımızın moral ve motivasyonu üst seviyede, onlara güveniyoruz.

Galatasaray'ın ana hedefi yurt dışında başarılı olmaktır.

UEFA 76 kulüpten mali bilgi istedi. Biz UEFA'ya gerekli güvenceleri verdik. UEFA'ya gönderilecek belge savunma değil izahattır.

Galatasaray'ın gelirlerini varlıklarını satarak değil, geliştirerek gelir sağlamayı düşünüyorum. Riva'yı satmayı düşünmüyorum.
Riva için Galatasaray'a yakışacak bir proje hazırladık.

Florya'da herhangi bir huzursuzluk yok. Alınan sonuçlar huzursuzluk var diye lanse ediliyor.

Şu anda borç - alacak farkı 260 milyon dolar. Galatasaray'ın ödeme riski altında olduğu borcu 115 milyon dolar.

Galatasaray Adası'yla ilgili sorunu çözmek istiyorum.

Biz yatırımı başarıya yaparız. Görevi devraldığımızdan beri gelirlerimiz arttı.

Galatasaray'ın iki sene üst üste Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkması Türkiye'de ilktir. Sloganımız; başarıda süreklilik.

UEFA'nın gelir dağıtımında büyük haksızlık var. UEFA sistemi zengin takımlar üzerine kurulmuştur. Burada biz 8-9 büyük takımı beslemek için varız. 3 Temmuz süreci yayıncı kuruluş tarafından çok iyi kullanılmış. Bu süreçte tek bir alıcı çıkmış ve UEFA bir önceki yılın yarısına razı olmuş.Biz UEFA'ya bu tip anlaşmalar olursa biz de dahil olmak istiyoruz. Bunlar bizden kaynaklanan bir şey değil, bizim kontrolümüz de olan bir şey değil.

"MANCİNİ VAZGEÇMEZDE DEVAM EDECEĞİZ"

Mancini'nin işine hiçbir zaman karışmadım, karışmayacağım. Sezon ortasında göreve gelen bir teknik direktöre haksızlık edilmemeli. Futbolcuların Mancini'ye karşı bir kırgınlığı yok. Ben imzama sadık bir insanım. Karşı taraf vazgeçmezse ben Mancini ile devam edeceğim..

Telles ve Hajrovic hocamızın çok beğendiği oyuncula. Ontiveiro, Mancini'nin geleceğe yatırım olarak gördüğü bir oyuncu. Devre arasında aldığımız Türk oyuncuların hepsi genç ve önümüzdeki senelerde bu takımda forma giyebilecek oyuncular. Hocanın bu sene deneme yanılma senesi. Biz de bunun bedelini ödüyoruz. Ben şu anda sabırlı davranmaya çalışıyorum. Hocamız şu anda her şeyi deneyecek ve önümüzdeki sezondan önce bize bir rapor vererek kimlerin gideceğini ve kimlerin kiralanacağını söyleyecek. Bundan sonra kemik kadrosu oluşacak.

Florya sahipsiz değil, tamamen kontrol altında.

"DROGBA BAŞKA TAKIMLA ANLAŞMIŞ DEĞİL"

Drogba lider bir oyuncu. Drogba'nın 1 sene daha kontratını uzatma taraftarıyım. Kendisine de bunu ilettim. Aile sorunları ve çocuklarının tahsil durumları var. Kendisi ile nisan sonuna doğru oturup konuşacağız. Şu anda hiçbir takımla anlaşmış değil.

Burak Yılmaz ile konuştum. Bana futbolcular arasında herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Maçları herkes dikkatle izlesin. Selçuk İnan tabi ki kim daha müsait pozisyondaysa ona pasını verecek.

İki sezon tüm sorunların üstesinden gelip şampiyon olduk. İki sezonda 83 kupa ve binden fazla madalya kazandık. Başarılarımız, tesadüf değil çalışmalarımızın bir eseri.

22 Haziran'da seçime erken gitmekle hata yaptık diyebilirim ama teknik heyetin değişmesi kararı benim için bir mecburiyetti. Onu bir hata olarak görmüyorum.

"TFF'DEN MEMNUN DEĞİLİM"

Bu Federasyon'dan memnun olmadığımı her fırsatta söyledim. TFF taraf tutuyor ve Galatasaray'a hiç destek olmuyor. TFF futbola katkı sağlamak istiyorsa kulüplere engel olmamalı.

TFF yabancı futbolcu sayısı kararını değiştirmek için Kulüpler Birliği'nden tüm kulüplerin ortak noktada anlaştığına dair yazı istiyor. Bu kararı alırken Kulüpler Birliği'nden yazı aldı mı ki, değiştirmek için yazı istiyo

Vergi borcuyla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bizi en son gelen vergi incelemesi 2010-2011-2012 dönemlerine dönük. Bu sadece Galatasaray'a yönelik değil, diğer tüm büyük kulüplerin de önünde olan bir sorun. Bizim için son derece önemli bir meşgale. Bizden istenen rakamların büyük bir kısmının gerçekçi olmadığını gördük, bir kısmının ise gerçekçi olduğunu gördük. Eskiden olduğu gibi yine karşılıklı görüşeceğiz. 54 milyon TL'lik bir rakamdan bahsediliyor, bu rakamın içerisindeki bazı kalemlerde gerçeklik var, bazılarında ise yok. Ciddiye aldığımız ancak endişelenmediğimiz bir konu.

Forma reklamımızın süresi bu sezon sonunda doluyor. Türk Telekom ile görüşüyoruz. Türk Telekom şu ana kadar istekli olduğunu ancak düşünmek için zaman talep ettiğini söyledi bize. Biz de o zamanı kendilerine verdik. Forma reklamı için yıllık 10 milyon euro hedefliyoruz.

"ARDA'YA KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK"

Almanya'da Türkler'in yoğun olduğu iki bölgede altyapı anlaşmaları imzaladık.

Rakip takımların taraftarlarının maçı birlikte izlemesini özlemle bekliyoruz.

Stadın kapasitesini artırmayı düşünmüyoruz ancak üstünü kapatmak istiyoruz. Bu stat bizim, taraftarın endişesi olmasın. Stadımızın kapatılmamasının nedeni taraftarımızın olumlu tutumudur. Fenerbahçe maçında herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Burası Arda'nın evi, kapımız her zaman açık.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN