Yastayız

Spor fotoğrafçılığının üstadı mertebesine ulaşan, birçok anı ölümsüzleştirmesi ile hafızalara kazınan arkadaşımız Süleyman Gültekin, kalp krizine yenik düştü

Türk basını Süleyman Gültekin'in yasını tutuyor... Foto muhabirliğinin duayen ismi, yıllardır Galatasaray Kulübü'nü adım adım takip eden, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Şubesi Asbaşkanı sevgili çalışma arkadaşımız Süleyman Gültekin, dün 48 yaşında hayata gözlerini yumdu... Tercüman, Fotospor, Son Havadis, Meydan ve Akşam gazetelerinde de görev yapan 1966 Malatya doğumlu olan Gültekin, 1999 yılından bu yana Sabah Gazetesi Spor Servisi'nde görev yapmaktaydı. Süleyman Gültekin evli ve iki erkek çocuk babasıydı. SABAH ailesi olarak tarifi imkansız bir acı yaşarken kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm meslektaşlarına başsağlığı diliyoruz. Seni hiç unutmayacağız usta deklanşör...
FOTOĞRAFLARINLA YAŞAYACAKSIN

12 NİSAN 2009 SÜLEYMAN GÜLTEKİN'İN USTA İŞİ, UNUTULMAZ KARELERİNDEN BİRİ
Yine bir olaylı F.Bahçe-G.Saray derbisi. Kavgaya tutuşan arkadaşlarını uzaklardan takip eden iki Brezilyalı Roberto Carlos ile Lincoln'ü sadece Süleyman Gültekin fark ediyor.

BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAĞDI
Süleyman Gültekin,
dün aracında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybederken, spor kamuoyunu yasa boğdu. Galatasaray Kulübü, "Galatasaray'ı takip eden foto muhabirlerinden Süleyman Gültekin'in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm spor basın camiasına başsağlığı dileriz" mesajını resmi sitesinden paylaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile TSYD de Gültekin için taziye mesajları gönderdi.

SON ÇEKTİĞİ FOTOĞRAF
Ve önceki gece... F.Bahçe'yi 1-0 yenen G.Saray'ın mutluluğu Gültekin'in objektifine böyle yansıyor.

BUGÜN UĞURLANIYOR
Süleyman Gültekin, bugün ikindi namazına müteakip Kocamustafapaşa'daki Sümbül Efendi Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Beylikdüzü Gürpınar Yeni Kavaklı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN