Federasyon: 4 Türk futbolu: 0

G.Saray, Kasımpaşa maçını yöneten Cüneyt Çakır ve Türkiye Futbol Federasyonu'na tepki gösterdi

Galatasaray, internet sitesinden, "Federasyon: 4 - Türk Futbolu: 0" başlığı altında, TFF ve hakem Cüneyt Çakır'ı hedef alan çok sert bir açıklama yaptı. Kasımpaşa maçında Çakır'ın sonucu 'doğrudan' belirlediğini vurgulayan açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Maçın 7'nci dakikasında yaşanan ve hakem yorumcularının tartışmasız faul olarak değerlendirdiği, milyonlarca futbolseverin de ekranları başında tanık olduğu pozisyonu, Türkiye'de görmeyen tek kişi Cüneyt Çakır olmuştur.

TALİMATI YERİNE GETİRDİ


Faulü yapan Kasımpaşalı oyuncunun samimi itirafındaki dürüst tavrı, asıl hakemden beklemek hakkımızdı. Ancak, TFF'nin kendisine verdiği talimatları, daha önceki örneklerinde olduğu gibi eksiksiz yerine getiren, kerameti kendinden menkul bir hakemden, böyle bir tavrı beklemek zaten düşünülemezdi. Kasımpaşa maçını, başka gün kalmamış gibi Bursa maçının üç gün sonrası oynatan ve Cüneyt Çakır gibi bir emir kulunu, bu maça atayan TFF, dün yaşananların baş sorumlusudur."

PAŞA'NIN YANITI: 8-0 OLURDU

Kasımpaşa cephesi, Galatasaray'ın TFF ve hakem Cüneyt Çakır'ı hedef alan açıklamasına yanıt verdi. Kulüp başkan vekili Hasan Hilmi Öksüz, "Üzerinizdeki en büyük kabahati hakeme atamazsınız. Hakem, bir hata yapmıştır, doğrudur. Ama bu tarz hatalar ilk kez yapılmıyor" dedi. Öksüz, Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün'ün, "Kasımpaşa'dan alınarak Beşiktaş'a verilen üç puan, şimdi ise Galatasaray'dan alınarak Kasımpaşa'ya ait edildi" açıklaması hakkında ise, "1-0'ı konuşmak ayrı, 4-0'ı konuşmak ayrı bir şeydir. Oyuncularımız pozisyonları değerlendirse 8-0 olurdu" yorumunu yaptı.

*PERSONA NON GRATA!

Galatasaray Kulübü, Çakır'ı artık maçlarına istemediğini sert ifadelerle kamuoyuna duyurdu. * İstenmeyen adam

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN