Galatasaray'dan sert açıklama

Galatasaray pazar gecesi Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store mağazalarına yapılan saldırı hakkında sert bir açıklama yayınladı.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlandı. Fenerbahçe'nin şampiyon olmasından sonra yapılan kutlamalar sırasında Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Strore mağazasında Fenerbahçeli taraftarlar tarafından saldırı olmuş ve mağazadaki ürünler yakılmıştı. Bu olayın ardından Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinden "Taraftarımıza" başlıklı bir bildiri yayınladı. İşte o açıklama:

"TARAFTARLARIMIZA

Fenerbahçeli holiganların, Bağdat Caddesi'ndeki GS Store mağazasına gerçekleştirdikleri saldırıyla ilgimizi tepkimizi bugün kamuoyuyla paylaşmıştık.

Açıklamamızdan hemen sonra gerekli adımlar atılmış ve adli makamlar nezdinde hukuki süreç derhal başlatılmıştır.

Taraftarlarımızın şundan emin olmalarını isteriz:

Galatasaray Spor Kulübü, camiamıza yönelik bu alçakça girişimin peşini bırakmayacaktır.

Bundan sonra da ne gerekiyorsa yapılacak, hukuki ve idari anlamda süreç takip edilerek, sorumlularından ve tahrikçilerinden mutlaka hesap sorulacaktır.

Kulübümüzün öncelikli konusu budur. Sorumlular ve arkasındakiler yargı önüne çıkıp hesap vermeden, Galatasaray Spor Kulübü'nde hiçbir sorun, bu konunun önüne geçemeyecektir.

Önceki açıklamamızda belirttiğimiz gibi, Kulübümüzü temsil niteliğine sahip olan bir kuruma karşı yapılan bu saldırı, Galatasaray'ın manevi şahsiyetine yönelik bir saldırı ve camiamızın onur meselesi olarak değerlendirilecektir.

Kulübüne gönülden bağlı taraftarlarımızın bu konudaki duyarlılığını anlıyoruz ve yürekten paylaşıyoruz.

Bu saldırıyla başka hesapların içinde olanların bilmesini isteriz ki; dün gece yaşanan olay, eskisinden çok daha fazla kenetlenmemize yol açmıştır.

Herkes müsterih olsun; yasal yollarda atacağımız adımlar sonuna kadar takip edilecek ve taraftarlarımız, gün be gün gelişmelerden bilgilendirilecektir.
Camiamızın, bize güvenmesini ve Galatasaray'a yakışan vakar içinde gelişmeleri izlemesini istiyoruz.

Son olarak, rakibini kutlama olgunluğuna sahip olanların karşısında, vandallıktan başka kutlama şekli bilmeyenlere söyleyeceğimiz şudur:

İyi ki Galatasaraylıyız!

Galatasaray Spor Kulübü
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN