Sözümüzü tuttuk

Ersun Yanal: "Bu takım şampiyonluğun ötesinde bir iş başardı. Sezon başında, 'Biz şampiyon olacağız, rakiplerimiz yerlerini belirlesinler' demiştim. Taraftarımıza verdiğimiz sözü tuttuk"

Süper Lig kariyerinin ilk şampiyonluğunu yaşayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, ne kadar güçlü ve temiz olduklarını gösterdiklerini söyledi. Kulübün çok zor süreçlerden geçtiğini belirten Yanal, "Bu takım şampiyonluğun ötesinde bir iş başarmıştır. Sezon başında da söylemiştim, 'biz şampiyon olacağız, zirve bizim olacak. rakiplerimiz yerlerini belirlesinler' diye. Sözümüzü tuttuk. Bu şampiyonluk yüce taraftarımıza armağan olsun. Rakiplerimize uzak ara şampiyon olmamız Fenerbahçe'nin ne kadar güçlü ve temiz bir kulüp olduğunu gösterdi. Bu başarıda aslan payı oyuncularımıza ait. Bu süreç boyunca çok sağlam durdular. Oyuncularımı kutluyorum. Bu işin baş mimarları onlar, hem işçilik yaptılar hem mühendislik. Başkanımız iki dalda da mücadele ediyordu. Bu mücadelesinde de biz yine destek gördük. Bizden güvenlerini esirgemeyen başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

G.Saray'dan sevgiler...

Galatasaray Kulübü sürpriz bir açıklama yaparak ezeli rakibi Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu kutladı ve sevgiler gönderdi. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, "2013-2014 Spor Toto Süper Lig Şampiyonluğu'nu kazanan Fenerbahçe Futbol Takımı'nı kutluyor, ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Fenerbahçe camiasına sevgilerimizi yolluyoruz" ifadesi kullanıldı.

Mutluluğun resmi

Fenerbahçe Teknik Diektörü Ersun Yanal, hiç yanından ayırmadığı kızı Femin ile birlikte şampiyonluğu kutladı. Karşılaşmayı stattan izleyen Femin Yanal, maç biter bitmez sahaya inerek hemen babasının yanına gitti ve tebrik etti. Tecrübeli çalıştırıcı, kızı ile birlikte objektiflere poz verdi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN