Wesley Sneijder derbide oynamayabilir

Galatasaray’da yarınki derbi öncesi en büyük soru işareti Wesley Sneijder... Hollandalı oynayacak mı, yoksa yine mi forma giyemeyecek?

Wesley Sneijder derbide oynamayabilir
Gençlerbirliği maçında riske edilmeyen ve ilk kez dün akşam takımla beraber idmanın tamamına katılan Sneijder'in antrenmanı tamamladığı ama ağrılarının devam ettiği öğrenildi. Sakatlığın daha da ilerlemesinden korkan Hollandalı futbolcunun, "Kalıcı hasar oluşmayacağını garanti ediyorsanız çıkar oynarım" diyerek topu teknik heyete ve sağlık ekibine attığı belirtildi.

Sneijder'in ağrılarının geçen haftaya göre yarı yarıya azaldığı ancak tam olarak iyileşmediği bildirildi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun yıldız futbolcunun bugün ve yarın durumunu ele alıp ona göre karar vereceği belirlendi. Sneijder'le ilgili kararın gerekirse maç saatine bile bırıkılabileceği ifade edildi.


Teknik heyet tepkisi
Bu arada, Sneijder'in sakatlığı ile ilgili doğru bilgi verilmediği ve oyuncunun durumunun kamuoyundan saklandığı yönündeki haberlere teknik heyet tepki gösterdi. Geçen yıllarda, derbiler öncesinde Sneijder, Burak gibi yıldız futbolcuların sakat olduğu, oynayamayacağı belirtilmiş, ancak maç saatinde sahada yer almaları şaşkınlıkla karşılanmıştı. Sneijder'in dün takımla çalışmaya çıkması ve bunun resmi siteden duyurulması söz konusu iddialara bir anlamda yanıt oldu. (Milliyet)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN