Sabah Spor'un rüya takımı: Derbide Beşiktaş bir adım önde

2015'in ilk derbisinde nasıl bir oyun ve sonuç bekliyorsunuz? Kimler ön plana çıkar?

Sabah Spor'un rüya takımı: Derbide Beşiktaş bir adım önde
AHMET ÇAKAR

Beşiktaş daha formda

Derbiler sonucu önceden kestirilemeyen ciddi maçlardır. Her ne kadar Beşiktaş evinde ve G.Saray'a nazaran daha formda olsa da Beşiktaş kazanır diyebilmek hiç kolay değil. Zaten derbilerin güzelliği de burada. Genelde bu tür maçlarda kaleci ve forvetlerin önemli olabileceği ya da sonucu değiştirebilecekleri düşünülse de herhangi bir oyuncu bir an gelir maçın en önemli kırılma anını yaşatabilir. Dileğim o ki dostça geçen, güzel futbol ve bol golün seyredildiği bir maç olsun.

Derbide son 15 dakikaya dikkat - TIKLAYIN

METİN TEKİN

Doğrusu Oğuzhan

Beşiktaş için en belirleyici şey Demba Ba'nın sakatlığı kafasından atmış olup olmadığı. Çünkü Konya maçında bunu belirgin bir şekilde gördük. Tabii ki Olimpiyat Stadı olsa bile kendi sahasında oynayacak olması biraz da olsa avantaj. G.Saray'ın tek silahının Burak olduğunu düşünüyorum. Tabii Beşiktaş'ın kadrosundaki soru işaretinin Necip'in sakatlığını da göz önüne alırsak oynayacak olan Oğuzhan olacağını düşünüyorum. Doğrusu da bence bu.

LEVENT TÜZEMEN

Şifre F.Bahçe maçı

Derbinin favorisi yok. Beşiktaş sezonu erken açmanın yorgunluğunu hissediyor. Hedefleri öncelikle kaybetmemek olacaktır. G.Saray'ın son yıllarda Beşiktaş'a karşı psikolojik üstünlüğü var. Bu büyük avantaj. Hamza hoca Beşiktaş-F.Bahçe derbisini iyi analiz etmeli. Beşiktaş geniş alanı seven oyunculardan kurulu. Ancak kompakt oynayan takımlara karşı pozisyon üretmekte tıkanıyorlar. Muslera, Selçuk, Melo, Burak, Sneijder, Gökhan Töre, Olcay, Veli ve Demba Ba kilit oyuncular olur.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN