"İstiklal Marşı'nda sorun olacak"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, TFF'nin yeni yabancı oyuncu kuralıyla ilgili sorulan sorulara esprili bir yanıt verdi.

İstiklal Marşı'nda sorun olacak
Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gelecek sezondan itibaren uygulamaya sokacağı yeni yabancı oyuncu kuralıyla ilgili erken yargılama yapmanın yanlış olacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 23. Uluslararası Antrenör Eğitim Semineri'ne katılan Okan Buruk, gelecek sezondan itibaren uygulanacak yabancı oyuncu kuralıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Çok büyük emek verilip, hazırlanmış bir şey. Bir anda sayı üzerinden yargılama yapmak yanlış" diyen Buruk, şöyle devam etti:

"Eksileri ve artıları olacak. Görmek lazım. Türk futbolundaki ana sorun zaten yabancı sayısı değil. Aşağılara, alt yapılara inmedikçe, Türk futbolunu bir yerlere getiremeyiz. 'Beş yabancı oynatılmasıyla Türk futbolu ileriye gitti' dersek, yanılmış oluruz. Bekleyip görmek lazım ama asıl sorunların aşağıda olduğunu bilmeliyiz. O sorunları halledersek, sonrasında yabancı sayısı tartışılabilir. Gördükçe, yaşadıkça daha iyi anlaşılacaktır. Şu anda erken yorum yapmak yanlış olur" ifadesini kullandı.

Bir takımın 11 yabancı oyuncusuyla sahaya çıkabilecek olmasına değinen Buruk, esprili bir şekilde, "İstiklal Marşı'nda sorun olacak herhalde. En büyük sıkıntı bu olur" ifadelerini kullandı.

Kuralın Türk futboluna etkileriyle ilgili de Buruk, "Alışık olmadığımız bir şey. Yaşayıp görmek lazım. Türk futbolcusunu ileriye mi götürecek, geriye mi götürecek? Rekabet mi olacak, yoksa oynama fırsatı bulunamayacak mı? Beklemek ve resmin tamamını görmek lazım" şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN