Uğur Tütüneker istifa etti

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker görevinden istifa etti.

Uğur Tütüneker istifa etti
Spor Toto Süper Lig takımlarından Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor'un teknik direktörü Uğur Tütüneker sadece 5 maça çıktıktan sonra görevinden istifa etti. Uğur Tütüneker bu kararını bir seminer için bulunduğu İstanbul'dan başkan Ziya Eren'i arayarak, telefonla bildirdi

Bülent Korkmaz'ın istifasının ardından bir ay önce Kayseri Erciyesspor'da göreve gelen teknik direktör Uğur Tütüneker, son olarak mavi siyahlı ekibin kendi evinde oynadığı Kasımpaşa karşılaşmasını 5-2 kaybetmenin ardından ''Ben dahil herkes bu yenilgi sonrası şapkasını önüne koyup düşünmeli, bundan dersler çıkartmalıdır. Başkan ve yönetimle görüşeceğim'' diyerek, istifa sinyalleri vermişti.

Halen, İstanbul'da Uluslararası antrenör Gelişim Seminerinde bulunan Uğur Tütüneker, kulüp başkanı Ziya Eren'i telefonla arayıp, görevden affını istedi. Kayseri Erciyesspor Başkanı, Tütüneker'in istifasını kabul etmeyeceklerini belirtmesine rağmen, bu konuda ısrarlı olduğunu söyleyen Uğur Tütüneker, görevi bıraktığını medyaya bildirdi.

Kulüp Başkanı Ziya Eren, ''Uğur hoca, Kasımpaşa yenilgisi sonrası sıkıntılıydı. Bugün telefonla istifa kararını söyledi. Kendisiyle birlikte yola çıktığımızı belirterek, kalması yönende ısrar ettim. Ancak, takımın geleceği ve selameti açısından ayrılmasının yararlı olacağını söyledi. bu şartlarda, istifasını zorunlu olarak kabul ettik'' şeklinde konuştu.

Tütüneker'in istifasıyla birlikte Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor, ilk yarıda 2 teknik direktör değişikliği yapmış oldu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN