İsmail Kartal‘dan flaş transfer kararı

Belek'te kamp yapan Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal transfer çalışmaları ve Erkan Zengin transferi hakkında açıklama yaptı.

İsmail Kartal‘dan flaş transfer kararı
Fenerbahçe'nin Belek'teki kampında basın toplantısı düzenleyen İsmail Kartal transfer çalışmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Erkan Zengin konusunda da konuşan Kartal, Fenerbahçe'den oyuncu gönderilip gönderilmeyeceği, hangi mevkiye takviye yapılacağı ve takip ettikleri oyuncular hakkında şunları söyledi:

"Transferle ilgili biliyorsunuz Erkan Zengin olayı var. Son günlerde sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmeleri kulüp yöneticilerimiz takip ediyor. Kendi aramızda da transfer konularında sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz. Erkan transferi şimdilik net değil. Yöneticiler de konu hakkında henüz karar vermiş değil. Bu nedenle transfer şu an hangi aşamada, bilmiyorum. Diğer taraftan, takip ettiğimiz bazı futbolcular var. Hücum bölgesine bir transfer yapabiliriz. Takımdan kimse ayrılmayacak. Herhangi bir oyuncunun gönderilmesini istemedim, bunu yönetimle de zaten paylaştım. Sadece genç oyuncumuz Hakan (Çinemre) kiralık gitti. Onun dışında bilmediğiniz başka bir durum yok."

EMENIKE VE DIEGO KALACAK

Emmanuel Emenike ve Diego Ribas hakkında basında çıkan transfer iddiaları konusunda da açıklamalar yapan Kartal, iki oyuncudan da memnun olduğunu ve takımdan gönderilmeyeceklerini şu sözlerle ifade etti:

"Oyuncu kaybetmek çok kolay. 'Yan baktı, düz baktı' diyerek onlarca sebep bulabilirsiniz. Ama biz oyuncu kaybetmek istemiyoruz. Emenike temiz yürekli bir çocuk. Her oyuncu gibi o da oynamak istiyor. Yedek kaldığı zaman da oynamak istemesi normal. Diego kadromuzda bulunan bir oyuncu. Her an oynayabilir, şans bulabilir. Bu bizim kadar ona da bağlı. Bir ara şans bulmaya başlamıştı, sakatlık yaşadı. İlerisi için gelişmeleri göreceğiz. Ancak şu aşamada iki oyuncudan da memnunum ve takımdan gönderilmeyecekler."
BİZE ULAŞIN